Dokąd uciec przed Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 14:53
W czasie gdy miasta - organizatorzy turnieju reklamują się jako piłkarskie stolice, pewne polskie miejscowości próbują zwrócić na siebie uwagę jako rejony wolne od futbolu.
Audio
  • Karolina Mózgowiec o turystyce w czasie Euro 2012

- Ja myślę że każda reklama jest dobra, jak chodzi o ściąganie turysty, a też nie wszyscy są radzi bawić się piłką, to przy okazji może by wdepli do Zakopanego, bo tu się będzie dużo ciekawych rzeczy dziać pozapiłkarskich, u nas znajdą zupełny spokój – mówił góral z Zakopanego, miasta, które obecnie reklamuje się jako oaza wolne od futbolu.

Stolica polskich Tatr to nie jedyna miejscowość próbująca ściągnąć do siebie turystów sfrustrowanych futbolem, lub też niepowodzeniem swojej drużyny na mistrzostwach. W podobnym tonie swoje zalety wychwala stolica Warmii i Mazur.

- Jesteśmy miastem, w którym jest 11 jezior, mamy sporo atrakcji dla fanów kultury wodniackiej - mówiła w Czwórce Aneta Szpaderska, rzecznik olsztyńskiego ratusza. Olsztynskie władze w czasie Euro zamierzają zorganizować w mieście kilka stref m.in. wypoczynku i rekreacji, natury, ale także strefę kibicowską położoną na obrzeżach miasta. - Chcemy by ci, którzy lubią emocje sportowe mogli je w spokoju przeżywać, ale też by turyści żądni innych wrażeń nie czuli się zdominowani przez piłkarskich kibiców.

Więcej na temat turystyki w czasie Euro 2012 i turystycznych doświadczeń innych krajów organizujących podobne imprezy w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Czytaj także

Animacja promuje Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2011 17:53
Dr Adam Zaborowski (POT): Starannie wybraliśmy datę rozpoczęcia akcji promocyjnej przed Euro 2012. Nie jest za wcześnie ani za późno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak naciągają zagranicznych turystów

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2011 12:28
Na rok przed Euro 2012, kiedy to liczba przyjeżdżających do naszego kraju z pewnością się zwiększy, sprawdziliśmy, jak obsługiwani są goście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Musimy zatrzymać turystę przez cały rok (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2011 09:11
Dr Jacek Olszewski-Strzyżowski (Polska Organizacja Turystyczna): Niestety nie ma na razie mody na Polskę. Ale może wykreuje ją Euro 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro 2012 przyciągnie turystów?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2011 09:09
Polska Organizacja Turystyczna prowadzi kampanię promującą nasz kraj przy okazji Euro 2012. Kampania ma sprawić, aby do Polski przyjeżdżało więcej zagranicznych turystów.
rozwiń zwiń