X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bakterie wokół nas

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 15:34
Wirusy i bakterie to mikroorganizmy niedostrzegalne gołym okiem. Gdzie spotkamy najwięcej zarazków, które czyhają na nasze zdrowie?
Audio
Bakterie pod mikroskopem
Bakterie pod mikroskopemFoto: Glow Images/East News

Ulubionymi miejscami drobnoustrojów są miejsca brudne. – Tak samo brudne jak dworce kolejowe są centra handlowe. Terminale do płacenia kartami w sklepach – nikt tych guzików nie myje, nie dezynfekuje, nie czyści - mówi Agata Stefanowicz papilot.pl. Co jeszcze? Bankomaty, z których codziennie korzystamy. – Mało kto myśli o tym, by pin wbijać nie opuszkiem palca, a kostką palca, której nigdy nie dotykamy do ciała – podkreśla Stefanowicz.

Jesienią ubiegłego roku Sanepid przeprowadzi badania, w których okazało się, że nasze dłonie nie są tak czyste jak mogło się nam wydawać. – Choć deklarujemy wszyscy, że regularnie myjemy dłonie po wyjściu z toalety i zabawie ze zwierzętami, okazało się bakterie gronkowca złocistego, bakterie kałowe, to coś co każdy ma na swoich dłoniach. Nawet gdy sami zachowujemy higienę – wyjaśnia ekspertka. By drobnoustroje zatrzymały się na naszej skórze, wystarczy podróż komunikacją miejską.

Jakie jeszcze zagrożenia możemy spotkać i jak się przed nimi bronić? Szczegóły w dźwięku audycji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bakterie kontra promienie UV

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 17:47
W czasie kolejnej wizyty w w nowo otwartym laboratorium biologicznym w Centrum Nauki Kopernik sprawdziliśmy jak zachowają się pewne bakterię gdy zaświeci się im w oczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zadzwoń ZARAZ

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 15:03
Tylko w tym tygodniu i tylko w "Czwartym Wymiarze" będziecie mogli zdobyć oryginalne bakterie, zarazki i komórki...ale spokojnie – pluszowe :)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabójcza bakteria w siedzibie rządu Hongkongu

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 11:36
Nowy budynek rządu Hongkongu jest zakażony śmiercionośną bakterią Legionelii. Jeden z ministrów zaraził się już mikrobem przenoszącym groźną chorobę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oni nie mieli próchnicy. Warto wiedzieć, dlaczego

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 15:33
Człowieka pierwotnego nie trapiły powszechnie problemy z uzębieniem, z którymi walczy człowiek współczesny.
rozwiń zwiń