Polskie Radio
Section05
zapalenie płuc

33. ofiara koronawirusa. 96 nowych przypadków zakażeń, łącznie 2311

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem o kolejnych 96 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarła też 33. osoba. Łącznie bilans zakażonych wzrósł do 2311 osób.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia epidemia wirus COVID-19 zapalenie płuc choroby zakaźne zdrowie bezpieczeństwo kwarantanna społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia POLSKA

RELACJA Włoskie media: zakażenie w Domu Świętej Marty, gdzie mieszka papież. Koronawirus na świecie

Gala wręczenia nagród Tony, nazywanych "teatralnymi Oscarami" została odwołana. Włoski dziennik "Il Messaggero" podał, że przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzono w watykańskim Domu Świętej Marty, gdzie mieszka papież Franciszek. Na bieżąco śledzimy rozwój epidemii na świecie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie pandemia ŚWIAT

RELACJA Finlandia sięga po rezerwy, ograniczenia handlowe w Belgii. Świat w cieniu SARS-CoV-2

W Finlandii, po raz pierwszy w historii kraju, zaczęto prowadzić uzupełniające dostawy wyposażenia medycznego. Władze zdecydowały o otwarciu zasobów Agencji Bezpieczeństwa Dostaw. W Belgii maseczki i żele antybakteryjne - tylko na receptę. Na bieżąco śledzimy obraz świata podczas pandemii SARS-CoV-2. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 ŚWIAT wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie pandemia

KORONAWIRUS NA ŚWIECIE Stan zagrożenia epidemicznego we Francji. Dzikie zwierzęta na ulicach w Hiszpanii

Francuski parlament przyjął projekt ustawy wprowadzającej na dwa miesiące stan zagrożenia epidemicznego. W Hiszpanii obowiązuje on już od 15 marca. Na opustoszałych ulicach Madrytu i Barcelony pojawiły się dzikie zwierzęta. Na bieżąco śledzimy wiadomości o rozwoju epidemii na świecie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 choroby zakaźne zapalenie płuc wirus wirusy pandemia kwarantanna ŚWIAT

Koronawirus w Chinach nie daje za wygraną. Przyjezdni powodem kolejnych zakażeń

W Chinach coraz więcej przypadków przywleczenia koronawirusa. W ciągu minionej doby stwierdzono tam 46 przypadków zakażenia patogenem - prócz jednego - u podróżnych. Od jutra wszystkie samoloty na międzynarodowych rejsach do Pekinu będą miały międzylądowania na innych chińskich lotniskach.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie ŚWIAT Chiny Azja

Rekordowy wzrost liczby zgonów we Włoszech, pierwsza ofiara w Serbii. Koronawirus na świecie

- Niestety straciliśmy pierwsze życie. Będziemy walczyć o życie każdej osoby - powiedziała premier Ana Brnabić po informacji o pierwszym przypadku śmiertelnym w Serbii. Z kolei we Włoszech liczba zmarłych zakażonych koronawirusem to już 4032. W ciągu doby zanotowano 627 zgonów. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus ŚWIAT wirus wirusy choroby zakaźne pandemia zdrowie zapalenie płuc COVID-19

"Chińskie władze kłamią ws. koronawirusa". Niepokojące słowa Polki mieszkającej na Tajwanie

- O odpowiedzialności komunistycznej władzy Chin za doprowadzenie do tego, że wirus rozlał się po świecie, trzeba mówić. Władze ChRL przez dwa miesiące (od połowy listopada do połowy stycznia) nie podjęły działań, które zapobiegłyby pandemii - oceniła w rozmowie z portalem dorzeczy.pl Hanna Shen, polska dziennikarka mieszkająca na Tajwanie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie ŚWIAT Chiny

"Izolowanie, testowanie, leczenie". WHO radzi, jak walczyć z koronawirusem

Na całym świecie w wyniku pandemii koronawirusa zmarło ponad 8 tys. osób. Ponad 200 tys. pozostaje zakażonych. - Rekomendujemy izolowanie, testowanie i leczenie każdej osoby, która jest podejrzana o zakażenie koronawirusem - podkreślił szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia choroby zakaźne WHO Światowa Organizacja Zdrowia zapalenie płuc bezpieczeństwo zdrowie ŚWIAT Europa