"Nie powinniśmy się bać Rosjan, gramy u siebie!"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 11:23
Grzegorz Wędzyński, były rozgrywający stołecznych klubów Legii i Polonii ocenił w Czwórce szanse Polski w meczu z Rosją. Jego zdaniem klucz tkwi w takim nastawieniu, jakie wczoraj prezentowali Ukraińcy.
Audio
  • Grzegorz Wędzyński o szansach Polski w meczu z Rosją

Po meczu z Grekami, większość kibiców miała ambiwalentne odczucia co do formy polskiej reprezentacji. Z jednej strony znakomita pierwsza połowa rozbudziła apetyty na zwycięstwa, z drugiej ostatnie 45 minut tego meczu zasiały niepokój, co do przygotowania kondycyjno-psychicznego Polaków. W meczu z faworyzowaną Rosją, trener Smuda zdecydował się na zmianę w lini pomocy. W miejsce Macieja Rybusa na boisko w podstawowej jedenastce wybiegnie Dariusz Dudka.

 - To jest bardziej defensywny piłkarz. Jest silny fizycznie i potrafi dobrze grać w destrukcji – oceniał w Czwórce Grzegorz Wędzyński. - Być może trener Smuda obawia się o ten środek i będzie chciał zagrać na przechwyt w środku pola i zagranie prostopadłej piłki do Lewandowskiego, czy Błaszczykowskiego – domyślał się były piłkarz stołecznych klubów.

Jego zdaniem polscy piłkarze powinni wziąć przykład z Ukrainy, która w dobrym stylu, w inauguracyjnym meczu pokonała Szwecję.

- Uważam, że my nie powinniśmy się w tym momencie przejmować Rosjanami. Musimy mieć własny styl gry. To mi się bardzo podobało  w pierwszym meczu Ukrainy, gdzie od samego początku Ukraińcy grali swoje i walczyli za dwóch. Widać było determinację i zaangażowanie – oceniał Wędzyński. Sam piłkarz pozostaje optymistą, co do ostatecznego wyniku meczu i w dzisiejszym spotkaniu typuje rezultat 2:1 dla Polski.

Więcej na ten temat dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Futbol jest piękny, ale fanki są jeszcze piękniejsze

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 02:59
Tłumy kobiet na meczu piłkarskim już nikogo nie dziwią. Panie często znają się lepiej na futbolu niż niejeden mężczyzna. Zobacz śliczne fanki na Euro 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez dowodu, paszportu i ubezpieczenia. Kibice jadą na mecz

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 09:05
Przed każdym kolejnym meczem granicę polsko-ukraińską przekracza 5 tysięcy kibiców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemieckie media: to jest mecz wysokiego ryzyka

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 10:38
Prasa naszego zachodniego sąsiada podkreśla, że spotkaniu Polska - Rosja będą towarzyszyć nie tylko sportowe, ale też polityczne emocje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruska wiewiórka stawia na "Sborną"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 11:20
Białoruska wiewiórka Masik prognozuje, że rosyjska "sborna" wygra mecz z drużyną Polski.
rozwiń zwiń