Darek Matyja: Polska w czasie Euro zrobiła 100% postęp

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2012 12:06
Półfinałowym meczem Niemcy – Włochy Polska zakończyła swoją misję gospodarza Euro 2012. Oceny imprezy i występu polskiej reprezentacji podjął się sportowy dziennikarz Czwórki Darek Matyja.
Audio

- W poprzednich mistrzostwach strzeliliśmy jedną bramkę, w tych dwie. W poprzednich skompletowaliśmy jeden remis. Teraz mamy dwa. Także postęp jest stuprocentowy – żartował w Czwórce Darek Matyja. W podobnym tonie wypowiadali się uczestnicy Czwórkowej sondy, którzy występ polskiej reprezentacji postrzegali w kategoriach umiarkowane sukces, gdyż, większość i tak nie spodziewała dobrej gry Polaków. Fakt zachowania szans na wyjście z grupy do ostatniego meczu i rozbudzenie nadziei na awans wielu respondentów traktowało jako pozytywną niespodziankę

W kategorii jednogłośnego sukcesu polscy kibice postrzegają organizację i atmosferę panującą w Polsce w czasie Euro 2012.

Zwieńczeniem tej imprezy będzie finałowy mecz w Kijowie. W niedzielę w spotkaniu o trofeum zmierzą się Hiszpanie i Włosi. O ile udział obrońców tytułu w finale typowało wielu, o tyle dojście do niego ekipy squadra azzurra jest pewnym zaskoczeniem.

Mimo znakomitej postawy Włochów meczu z Niemcami, bookmacherzy w finale więcej szans dają Hiszpanii. Za 1zł postawiony na tę drużynę można wygrać 1,80zł. Obstawiający Włochów, tę samą sumę mogą rozmnożyć do 5zł.

Dla Hiszpanów będzie to już trzeci finał z rzędu. Drużyna stoi przed historyczną szansą zdobycia drugiego tytułu Mistrza Europy z rzędu. Jak dotąd nie udało się to żadnej innej ekipie.

Więcej na ten temat sytuacji przed finałem dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Niech "Kibice śpiom gdzie chcom"!

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 14:00
Organizatorzy akcji apelują do służb miejskich, by nie karały mandatami fanów piłki nocujących w miejscach użyteczności publicznej. Sami załatwiają darmowe noclegi w hotelach!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro bez ultrasów? Polska oczami cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 15:03
Do naszego kraju przyjechało mnóstwo kibiców i turystów. Jak się u nas czują i co chwalą w naszych miastach sprawdzał Bartek Wasilewski.
rozwiń zwiń