Jaki jest 007 według Adele?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 12:00
W nocy z czwartku na piątek - o nieprzypadkowej godzinie 00.07 - miała miejsce premiera piosenki do najnowszego filmu o przygodach słynnego agenta. Dzień też jest nieprzypadkowy, bowiem dokładnie 50 lat temu James Bond po raz pierwszy zagościł na ekranach kin.
Audio
  • Światowy Dzień Jamesa Bonda w "Poranku OnLine" (prowadzenie: Justyna Dżbik)
Jaki jest 007 według Adele?
Foto: 007.com

Mowa o filmie "Doktor No" z Seanem Connerym w roli super-szpiega, którego już dekadę wcześniej wymyślił i opisał w cyklu powieści Ian Fleming, prywatnie również agent jej królewskiej mości.

Chyba najbardziej do literackiego pierwowzoru zbliżył się na ekranie Timothy Dalton, który zagrał 007 w dwóch filmach z drugiej połowy lat 80.  - Natomiast Sean Connery to klasyczny Bond filmowy: połączenie brutala i dżentelmena. George Lazenby byłem typem romantycznym, a Roger Moore zdystansowanym. Pierce Brosnan był z kolei to Bondem niemal doskonałym, ale wniósł najmniej własnych elementów. Teraz nadszedł czas brutalnego Daniela Craiga - wymienia Michał Grzesiek, autor książki "Szpieg, którego kochamy", zapytany o to, jak kolejne inkarnacje super-szpiega wyrażały ducha swojej epoki. O "ulubionego Bonda" Ewelina Grygiel zapytała również mieszkańców Warszawy.

Za co kochamy nieśmiertelnego agenta, dowiesz się, słuchając nagrania z Czwórkowego "Poranka OnLine", w którym świętowaliśmy Światowy Dzień Jamesa Bonda.

Sądząc z piosenki "Skyfall" wymarzony 007 Adele jest dosyć staroświecki, ale też pełen klasy. Premiera filmu pod tym samym tytułem (23. w Bondowskim cyklu i 3. w karierze Daniela Craiga) już 26 października. Utworu można posłuchać już dziś:

Czytaj także

50 lat agenta 007

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 14:00
To już pół wieku mija od premiery pierwszego filmu z Jamesem Bondem, agentem Jej Królewskiej Mości z licencją na zabijanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzeci film z Danielem Craigiem na 50-lecie Bonda (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 06:00
- Pojawili się ludzie, którzy chcą nas zabić... więc musimy ich zabić wcześniej - mówi agent 007 w zwiastunie filmu "Skyfall". Obraz wejdzie do kin tej jesieni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

James Bond - idealny kochanek, ale czy dobry kandydat na męża?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 08:00
Pod wieloma względami to ideał: ma niesamowitą prezencję, twarde pięści, a gdy trzeba potrafi zacytować Szekspira. Wszytko byłoby piękne gdyby nie mały feler.. Męskim walorom Bonda przyjrzała się Ewelina Grygiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kina liczą na Jamesa Bonda

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 10:01
Drugi kwartał rozczarował, ale branża liczy, że kolejnych widzów przyciągną filmowe hity. Szkodzi olimpiada i kryzys - donosi "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś już nie ma miejsca na bajkowych agentów

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 15:00
Mniej gadżetów, więcej prawdy, to zmiana, którą w filmach o agentach specjalnych wywołała ekranizacja przygód Jamesa Bourne'a. W związku premierą "Dziedzictwa Bourne'a" rozmawialiśmy o sylwetkach słynnych filmowych agentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

James Bond skończył 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 09:44
5 października 1962 roku premierę miał "Doktor No" - pierwszy film z agentem 007. W rolę Jamesa Bonda wcielił się Sean Connery.
rozwiń zwiń