X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie chcę, żeby za ikonę buntu lat 80. uważany był Zbigniew Hołdys”

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 13:09
Paweł Konjo Konnak nie ustaje w spisywaniu historii polskiego undergroundu dwóch ostatnich dekad XX wieku. W grudniu ukaże się trzecia część jego alternatywnej trylogii, zatytułowana "Księgowy tańczy".
Audio
  • Paweł "Konjo" Konak o książce Księgowy Tańczy

Po książkach "Artyści, Wariaci, Anarchiści", "Gangrena – mój punk rock song", w których opisane zostały losy twórców kultury alternatywnej lat 80., Konjo przenosi swoją gawędę w pierwsza lata kapitalizmu w Polsce. – "Księgowy tańczy", to opowieść o ludziach podziemia, którzy poradzili sobie, bądź nie w latach 90. Niestety nie wszyscy załapali się na ten pociąg z napisem sukces – opowiadał gość Justyny Dżbik.

Pierwotnie trzecia część tej trylogii miała zacząć się pierwszego stycznia roku 1990 od punkowych koncertów w trójmiejskim klubie C14, a skończyć na amerykańskiej trasie zespołu Ich Troje w roku 2007, ale, jak opowiadał Konnak, szybko okazało się, że jedną książką nie uda się objąć całej materii istotnych wydarzeń. - Myślałem, że w tym tomie zamknę cały okres wolnej Polski, ale po 450 stronach doszedłem zaledwie do wiosny 1994. W związku z czym Narodowe Centrum Kultury powiedziało, żebym pisał drugą część – wyjaśniał artysta.

Swoje kronikarskie zacięcie Konjo tłumaczył nie tylko chęcią utrwalenia zapomnianych wydarzeń i postaci, ale też przebicie się z pewnym przekazem. - Od jakiego czasu mamy polską walkę o pamięć. Nie chce, żeby ikoną punk rocka był tylko Zbigniew Hołdys. Nie uwierzę, że Perfect i Lombard byli w latach 80. na barykadach. Mój głos jest skromnym wyrównywaniem potencjałów faktograficznych i moim świadectwem tamtych lat.

Więcej na temat książki w nagraniu audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chcieliśmy przeżyć cokolwiek wesołego"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2011 10:04
Książka "Artyści, wariaci, anarchiści" przekonuje, że mimo panującego w latach 80. marazmu i przygnębienia, wiele się działo – podkreśla współautor publikacji Jarosław Janiszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artyści, wariaci, anarchiści mimo wszystko

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2011 11:40
Już w kwietniu będzie moża rozejrzeć się po dokonaniach gdańskiej alternatywy lat 80., które wg autorów publikacji były ewenementem tamtych czasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konjo: Nie idealizujmy PRLu

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 15:00
Autor świeżo wydanej książki o muzycznym podziemiu lat 80. "Gangrena - mój punk rock song" przeciwstawiał się w Czwórce fali sentymentu za ostatnią dekadą realnego socjalizmu w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł "Konjo" Konnak: zawsze wierzyłem, że biorę udział w rzeczach wielkich

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 15:50
To nie tylko hiperaktywny showman, ale też świadek i uczestnik punkowej rewolucji w naszym kraju. - Dziś wiem, że kultura nie dzieli się na niską i wysoką, kultura to jedna całość - mówił artysta w Czwórce.
rozwiń zwiń