Humanistów już nam nie potrzeba

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 10:30
Szkoły zawodowe przeżywają renesans. Już nie patrzy się na nie krzywym okiem, tym bardziej, że rynek pracy potrzebuje specjalistów.
Audio
  • Małgorzata Ambroziak opowiada o absolwentach szkół zawodowych na rynku pracy
  • Jaką szkołę wybrać - materiał Błażeja Prośniewskiego
  • Sonda: Czy po szkole zawodowej można dostać pracę?

W cyklu "Nie samym magistrem człowiek żyje" poruszymy temat sytuacji na rynku pracy osób z wykształceniem zawodowym. Małgorzata Ambroziak, konsultantka agencji doradztwa personalnego Randstad ocenia szanse absolwentów szkół zawodowych na rynku prac.
- Kilka lat temu trzeba było iść na studia, teraz budzimy się z tego snu. Ukończenie szkoły zawodowej na rynku pracy daje realny zawód, który można wykorzystać w praktyce - mówi ekspertka. - Rzesze humanistów już wystarczająco zasiliły rynek - dodaje.
Z doświadczenia Małgorzaty Ambroziak wynika, że osoby, które  ukończyły szkoły zawodowe są znacznie bardziej elastyczne na rynku pracy, od absolwentów szkół wyższych. Są otwarte na różnego rodzaju propozycje pracy. Taka postawa poczytywana jest za plus, przez pracodawców.

Przed wyborem kierunku kształcenia warto zorientować, jakich pracowników szukają pracodawcy w naszej okolicy. Należy zorientować się jaka jest specyfika lokalnego rynku pracy i rozsądnie wybrać zawód. Co przemawia na plus absolwentów szkół zawodowych i jak dziś pracodawcy oceniają rynek pracy dowiesz się słuchając załączonej audycji "Poranek OnLine".

Zapraszamy również do wysłuchania załączonego materiału Błażeja Prośniewskiego o tym jaką szkołę wybrać oraz sondy: czy po szkole zawodowej można dostać pracę?

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka edukacja pracodawcy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szkoła na miarę naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 01:00
Połowa absolwentów liceów profilowanych nie potrafi zdać matury, a kończący szkoły zawodowe nie mają kwalifikacji, żeby podjąć pracę. Zmieni to reforma szkolnictwa, która potrwa do 2017 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz być zdrowy? Jedz śniadania!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 08:00
Ten posiłek pomaga doładować baterie na cały dzień. - Rano powinniśmy zjadać nawet jedną trzecią tego, co pochłaniamy przez cały dzień - podkreśla Urszula Mijakoska, diet coach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budzik już budzi!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 13:04
Po kilku latach starań Budzik wreszcie działa. Aktorka Ewa Błaszczyk dopięła swego i wraz z ludźmi dobrej wolej Centrum Zdrowia Dziecka otworzyła klinikę dla dzieci w śpiączce.
rozwiń zwiń