Kolejny sukces WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 12:17
40 milionów złotych już jest na koncie fundacji, a będzie jeszcze więcej. Od 7 rano wolontariusze w całej Polsce zbierali pieniądze w szczytnym celu. Czwórka też się dołączyła.
Audio

Jurek Owsiak znów ładnie dyrygował Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, już 21. raz, a Polacy znów chętnie wrzucali pieniądze do wośpowych skarbonek.

13 stycznia 2013 roku armia wolontariuszy, mimo mrozu, wyszła na ulicy miast i miasteczek Polski. Już we wczesnych godzinach porannych w puszkach zbierających pobrzękiwały pierwsze datki.

Stadion
Stadion Legii /fot. Czwórka/Błażej Prosniewski

Szczodrze było też na stadionie Legii - co sprawdził Błażej Prośniewski - wrzucając do puszki dowolną kwotę, można było zobaczyć to, co na co dzień jest niedostępne dla kibiców - szatnie, stanowiska dziennikarskie czy loże vipowskie.

Stadion
Stadion Legii /fot. Czwórka/Błażej Prośniewski

Czwórka oczywiście też włączyła się w akcję. Na aukcji wystawiliśmy: prowadzenie serwisu Czwórki, dzień z Czwórką w Czwórce i dwie płyty. Za miesiąc przyjedzie do nas Mateusz i podejmie wyzwanie prowadzenia wiadomości pod czujnym okiem naszych mistrzów od serwisów.  Dzień w Czwórce i z Czwórką wygrała Kamila płacąc 850 złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Płyta zespołu Coma z autografami  została wylicytowana za 260 złotych, a album Pezeta i Małolata za 205 złotych.

Orkiestra zagrała na całym świecie. Do puszek dorzucali się mieszkańcy Chicago, Waszyngtonu, Nowego Jorku, Londynu czy Brukseli. Pieniądze na pomoc dzieciom i seniorom zbierali też żołnierze stacjonujący w Strefie Gazy.

Więcej o 21. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dowiesz się słuchając załączonego materiału Błażeja Prośniewskiego z audycji Justyny Dżbik "Poranek OnLine".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Policja: 21. Finał WOŚP przebiega spokojnie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 17:56
Z informacji Komendy Głównej Policji wynika, że do godz. 18 odnotowano 21 incydentów. Policja apeluje do wolontariuszy o to, by zwłaszcza po zmroku zbierali pieniądze w grupach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podczas 21. Finału WOŚP doszło do 27 incydentów

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 23:07
25 incydentów dotyczyło kradzieży lub prób kradzieży, a dwa zostały zakwalifikowane jako rozboje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak: finał się udał, ciężka praca przed nami

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 06:47
39 855 148 złotych - to suma, którą wstępnie udało się zebrać podczas 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
rozwiń zwiń