Kłótnia w aucie? Wystarczy drobiazg!

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 10:00
Wojny o otwarte szyby i wybór radia, które umili nam podróż, to tylko dwa z długiej listy powodów, które podnoszą nam ciśnienie w czasie jazdy samochodem.
Audio

O co najczęściej kłócimy się podczas jazdy samochodem? Powodów jest co najmniej dziesięć. W specjalnym rankingu dotyczącym najczęstszych powodów podróżniczej furii wysokie miejsce zajmują spory o klimatyzację i temperaturę panująca w aucie. Do tego typu kłótni przyznało się 15% respondentów. 16 % zapytanych, jako powód samochodzowych sporów wskazało zbyt szybką jazdę i zbyt ostre wchodzenie w zakręty. Z badań wynika, że większą skłonność do agresywnych zachowań w aucie odczuwają panowie.

- Kobiety pewnie bardziej duszą to w sobie, a później wyładowują się na kimś bliskim - uważa doktor, Konrad Maj z SWPS. Mężczyźni częściej dają upust swoim emocjom od razu na drodze Jednym ze sposobów odreagowywania stresu jest zajeżdżanie drogi innym kierowcom, tudzież agresja za pomocą gestów i słów pokazywanych przez uchyloną szybę.

Więcej na temat przyczyn samochodowych kłótni dowiesz się słuchając nagrania audycji.

Słuchajcie "Poranka OnLine" od poniedziałku do piątku, od godziny 6.00 do 9.00 rano zaprasza Justyna Dźbik!

Zobacz więcej na temat: Czwórka podróże
Czytaj także

217 km po asfaltowej patelni

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 09:00
50 stopni w cieniu, asfalt i słońce - to warunki jakie panują w Dolinie Śmierci w Kalifornii. Biegacze mają za zadanie przebiec 217 km. Rekordziści robią to w 20 godzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Więzienie za rower

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 10:00
Każdy wie, że po alkoholu nie powinno się prowadzić roweru, ale mało kto się do tego stosuje. Gdy zatrzyma nas patrol policji sprawa od razu trafia do sądu. Już 5 tysięcy pijanych rowerzystów odbywa karę więzienia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dawcy organów" chcą zmienić wizerunek

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 21:00
- Chcemy uświadomić wszystkim, jak fajni ludzie jeżdżą na motocyklach - mówił w Czwórce Piotr Zelt, który wspólnie z Krzysztofem Rzepeckim opowiedział o akcji „Ja motocyklista”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 14:00
Choć Igrzyska Olimpijskie odbywają się w Londynie, to nie zabraknie ich również na antenie Czwórki!!! Zapraszamy do słuchania wywiadów, relacji reporterskich i serwisów przygotowywanych przez naszych dziennikarzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy porządek w pokoju oznacza, że jestem nudny?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 18:00
Czwórkowy ekspert od ludzkiej duszy, Miłosz Brzeziński przeanalizował zależność między wnętrzami naszych domów, a wnętrzami nas samych.
rozwiń zwiń