Czwórka na Ukrainie przed EURO 2012

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 19:00
Specjalny korespondent, Patryk Kuniszewicz, przemierzy Kijów wszerz i wzdłuż i oczami kibica, ale także zwykłego turysty przyjrzy się stolicy Ukrainy.

"W cztery oczy" z Ukrainą od poniedziałku do piątku, od godziny 9. na antenie Czwórki!
W  poniedziałek sprawdzimy, gdzie znajduje się Centrum Kijowa i jakie sa symbole stolicy. Warszawa ma swoją syrenkę, a Kijów?

We wtorek posmakujemy potraw przygotowanych dla gości podczas EURO, rozsmakujemy się w barszczu ukraińskim  i przyjrzymy menu piłkarskiej reprezentacji Ukrainy.

W środę zbadamy Schevczenków, tego od książek i tego od piłki i sprawdzimy jakie jeszcze towary eksportowe mają Ukraińcy.

W czwartek przyjrzymy się cerkwii, obyczajowości ukraińskiej i spróbujemy odwiedzić wszystkie miasta – gospodarzy: Lwów, Kijów, Charków, Donieck

W piątek będziemy przeżywać ceremonię otwarcia EURO 2012, ale tez wybiegniemy w przyszłość i ocenimy co Ukraińcom zostanie po Euro?

Zobacz serwis specjalny, poświęcony Euro 2012!

Sprawdzimy również ceny hoteli, najlepsze potrawy i transport w czasie EURO 2012. Audycji audycji "W cztery oczy", a także innych naszych audycji w których usłyszysz Patryka Kuniszewicza prosto z Kijowa!

Czytaj także

Tęcza, energia dźwięku i zabawy ciekłym azotem

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 12:00
Już w ten weekend XVI Piknik Naukowy Polskiego Radia. Tym razem, w Studiu Piknikowym Czwórki stworzyliśmy naszą własną… tęczę. Zobacz inne energetyczne doświadczenia związane ze światłem, dźwiękiem i temperaturą na własne oczy i przekonaj się, że fizyka może być ciekawa!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 08:15
Duże, wielopokoleniowe rodziny odchodzą już do lamusa. Coraz rzadziej zdarza nam się spotykać przy jednym stole, z reguły nawet święta obchodzimy w zaciszu własnych domostw, życzenia przesyłając smsowo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ukraińskie przygotowania do Euro

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 17:50
Euro 2012 już tuż, tuż... Sprawdziliśmy, jakie nadzieje wiążą z nim młodzi Ukraińcy i czy sprawa Julii Tymoszenko nie pokrzyżuje planów organizatorów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dieta wegetariańska zabija psy i koty

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 13:20
Wegetarianizm jest coraz bardziej popularny. Oprócz tego, że sami nie jemy mięsa, zdarza się, że w imię tej ideologii odmawiamy go naszym dzieciom. Są i tacy, którzy mięsa poskąpiliby nawet… psu, czy kotu. Niewielu zdaje sobie sprawę, że w ten sposób zabijemy zwierzę.
rozwiń zwiń