Winyle potrzebne od zaraz!

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2010 11:23
Trwa akcja zbierania płyt winylowych. Hirek Wrona wykorzysta je podczas prowadzenia zajęć na temat muzyki i jej nośników w Mediatece.
Audio

Wkrótce na warszawskich Bielanach zostanie otwarte nowoczesne centrum kulturalno-edukacyjne Mediateka START-META. Ma być miejscem nauki, twórczej zabawy oraz rozwijania zainteresowań i pasji. Gościem "Magazynu" był Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz dzielnicy. Na antenie Czwórki opowiadał o inicjatywie zbierania płyt winylowych.

- Żadna instytucja nie kolekcjonuje winyli na szerszą skalę, więc postanowiliśmy podjąć się tego wyzwania. Chcemy przywrócić pamięć o płycie winylowej - tłumaczył Grzegorz Pietruczuk. Podkreślił, że żaden inny nośnik dźwięku nie ma w sobie takiej magii i nie wydaje tak specyficznego, trzeszczącego odgłosu. Chciałby, aby młode pokolenia poznało specyfikę tego kultowego czarnego krążka.

Pomysłodawcą akcji jest doskonale znany z anteny Trójki i Czwórki dziennikarz muzyczny Hirek Wrona, który ma w planach cykl zajęć dla dzieci i młodzieży na temat muzyki i różnych jej nośników. Jako wielki fan winyli zamierza opowiadać o ich historii i przeznaczeniu.

Grzegorz Pietruczuk w czwórkowym studiu zachęcał do wzięcia udziału w społeczno-kulturalnym projekcie zbierania winyli. Zapewnił, że Mediateka przyjmie każdą ilość płyt, które później udostępniane będą odwiedzającym. Do czasu otwarcia Mediateki płyty zbierane są w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica przy ul. Duracza 19 na warszawskich Bielanach.

Mediateka START-META, która znajdować się będzie przy ulicy Szegedyńskiej 13a, planuje także szereg innych atrakcji, m. in. "IQ ring" i "Wykrzyknik".

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj rozmowy Justyny Dżbik z Grzegorzem Pietruczukiem.

ap/ŁSz

Czytaj także

Kobieta, mężczyzna i konduktor na wyspie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2010 15:48
- Przeszłość powraca do nas zawsze, pytanie tylko dokąd nas zabierze - mówi Dimitrij Strelnikoff, autor powieści „Wyspa”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wejdź w swoje "Ja"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2010 10:50
16 września odbędzie się premiera najnowszej sztuki Michała Siegoczyńskiego, "Ja". Monodram pojawi się na deskach Teatru Imka Tomasza Karolaka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Parszywie zdolna trzynastka

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 12:00
3 października w Teatrze 6.piętro premiera "Maszyny do Liczenia"; w obsadzie trzynastka debiutantów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wierni electropopowi

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2010 14:48
Mosqitoo to kolejny zespół, który wystąpi w ramach imprezy "Klubowe w Iguanie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zniżki studenckie jak za dawnych lat

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2010 15:47
Wysokość nowej studenckiej ulgi na zakup biletów PKP - 49 lub 51 proc. - pozostaje niewiadomą - mówi przewodniczący Parlamentu Studentów RP.
rozwiń zwiń