Przewodnik po Polakach

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 08:50
Specjalnie dla studentów Erasmusa po 15.00 w audycji "Pod Lupą".

W miejscach publicznych ustępujemy starszym i kobietom, a w ciągu dnia pracy nie robimy przerw na lunch – studenci Erasmusa z SWPS rozumieją Polskę. Uczelnia już 7 rok prowadzi dla nich kurs psychologii międzykulturowej pod hasłem "Understanding Poland".


W semestrze zimowym w kursie uczestniczyło ok. 30 studentów Erasmusa – z Hiszpanii, Czech, Turcji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Rumuni, Niemiec. Dowiedzieli się o tym, jakie dania serwuje tradycyjna polska kuchnia, na czym polega polska gościnność i dlaczego Polacy tak rzadko wychodzą do restauracji. Poznali "szczęśliwe, zabawne i smutne epizody w życiu Kowalskiego", czyli codzienność z czasów PRL. Wspólnie z prowadzącymi zgłębili fenomen polskiego katolicyzmu, jego różne twarze oraz święta, które obchodzimy. Wzięli udział w prezentacji polskiego systemu politycznego, historii współczesnej, ale także trendów w sztuce i polskiej kinematografii. Dowiedzieli się także, czym charakteryzuje się polska mentalność i co kryje się za typowym dla Polaków sformułowaniem: "jakoś to będzie".

 

Gośćmi Justyny Dżbik będą Katharina Rudolf studentka z Niemiec i Julia Turewicz, doktorantka, psychologia międzykulturowa, jedna z prowadzących zajęcia.

Czytaj także

Prawo na nartach

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 12:30
W poniedziałek po godzinie 14. w audycji "Pod Lupą" powiemy o zmianach przepisów dotyczących stoków narciarskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą ekstremalne zmiany w klimacie?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 08:50
Anomalie cieplne, jakich doświadczamy tej zimy zaskakują florę i faunę. Wyjątkowo wysokie temperatury, silne wichury i burze mamy także w Polsce.
rozwiń zwiń