X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Największy bęben świata zabrzmi przeciwko GMO

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 17:31
- Zamierzamy uświadomić naszemu panu premierowi, że jesteśmy czujnymi obywatelami – mówili w Czwórce organizatorzy protestu obywatelskiego przeciwko żywności genetycznie modyfikowanej.
Audio

Protest zorganizowany przez członków inicjatywy obywatelskiej "GMO to nie to" został zaplanowany na wtorek 3 kwietnia pod Kancelarią Prezesa Rady. Jego uczestnicy między godziną 12 i 20 będą wybijali rytm serca na bębnie o średnicy 10 metrów, który według organizatorów jest największym bębnem świata.

-To jest rodzaj metafory artystycznej. Będziemy grali rytm serca, pewnej naturalności, czegoś, czym obdarzyła nas natura i czego chcemy bronić – wyjaśniał bębniarz Ryszard Bazarnik.

Towarzysząca mu w studiu projektantka Kinga Kowalewska wyjaśniała, że całe przedsięwzięcie nie jest skierowane bezpośrednio przeciwko żywności genetycznie modyfikowanej, ale ma skłonić do debaty społecznej na temat zmian w prawie dotyczących GMO.

- Jesteśmy czujnymi obywatelami, którzy chcą usłyszeć opinię na temat GMO nie tylko od biotechnologów, ale chcemy też usłyszeć głos społeczeństwa. W przypadku tej konkretnej akcji chcemy zmusić rząd, żeby zakazał uprawy jednego gatunku kukurydzy MON 810. To jest kukurydza, której hodowla została zatwierdzona przez Unię Europejską. Jako kraj nie możemy zakazać GMO jako takiego, natomiast możemy wprowadzić zakaz uprawy tej kukurydzy – tłumaczyła Kowalewska.

Więcej na temat akcji inegatywnych skutków wprowadzania GMO do obiegu dowiesz się słuchając nagrania rozmowy z gośćmi audycji "Pod lupą". Zachęcamy również do wysłuchania materiału Eweliny Grygiel na temat zalet żywności genetycznie modyfikowanej.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co z tym GMO?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 12:36
Wciąż nie wiadomo, czy stosować GMO, czy nie. Więcej jest chyba jednak przeciwników żywności genetycznie modyfikowanej niż zwolenników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z GMO będzie jak z ACTA?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 18:30
Ponad pół roku temu prezydent Bronisław Komorowski zawetował ustawę o nasiennictwie i wprowadził do Sejmu swoją ustawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co to jest GMO? Nie wiesz? Jak 66 proc. Polaków

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 17:46
GMO to genetyczne modyfikowanie organizmów, ale wie o tym jedynie 3,3 proc. Polaków przepytanych przez TNS Pentor.
rozwiń zwiń