Jesteś swoim ciałem - przeżuwaj i jedz warzywa

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 16:53
Kluczem do zdrowego ciała jest zawarcie z nim paktu pokojowego. Należy przyłożyć większą wagę do tego co i jak jemy - radzi Urszula Mijakoska
Audio
  • Materiał Kasi Węsierskiej o BOOT campach.
  • Diet couching - czym jest i jak z niego korzystać - podpowiada Urszula Mijakoska.

Często wydaje nam się, że wystarczy przestać jeść słodycze lub tłuste rzeczy i wszystko się ułoży, nasza sylwetka zrzuci zbędne kilogramy i wszystko będzie dobrze. Trochę inną i wydaje się bardziej skuteczną drogę proponuje w audycji "Pod lupą" Urszula Mijakoska, założycielka Instytutu Świadomego Rozwoju, specjalistka w zakresie żywienia człowieka, coach i pierwszy diet coach w Polsce.

- Diet coaching jest związany ze świadomym odżywianiem, mówi o tym byśmy jedzenie traktowali z większym zrozumieniem. Ważne są pory posiłków, ważny jest sposób w jaki jemy. Ważne jest również to czy jemy w momencie stresu i co wtedy jemy. Diet coaching uczy nas świadomego podejścia do jedzenia, do swojego ciała. Do poznania reakcji swojego ciała na jedzenie - wyjaśnia Urszula Mijakowska.

Justyna Dżbik zwraca uwagę na ważne zdanie z książki "Diet coaching. Poradnik dla wiecznie odchudzających się" autorstwa swego gościa: "To nie jest tak, że masz ciało - ty nim jesteś".

- Warto z ciałem zawrzeć pokojowy pakt. Usłyszeć je - mówi coach.

Diet coach to nie jest dietetyk. Jego porady znacznie się różnią od tych, które usłyszymy w gabinecie dietetyka. - W diet coachingu nie ma ograniczenia kalorii - jemy dotąd aż jesteśmy nasyceni, ale odpowiednio dobrane pożywienie, gdzie 50% stanowią warzywa - wyjaśnia Mijakoska. - Podstawą diet coachingu jest wyznaczenie sobie celu i planu działania oraz jego realizacja - dodaje. - Wiele osób po różnorakich dietach przychodzi do mnie. Przy pomocy diety coachingowej dają sobie co raz lepiej radę, są bardziej skuteczni. Odzyskują poczucie wartości.

Jest kilka złotych rad dla wiecznie odchudzających się - nalezy zwracać uwagę na posiłki, wyłączyć telewizor przy jedzeniu, przeżuwać - bo żołądek nie ma zębów. Co jeszcze jest ważne, jak powinno wyglądać nasze śniadanie i co ma wspólnego z diet coachingiem aktywność fizyczna dowiesz się słuchajac audcyji "Pod lupą".

Zapraszamy również do wysłuchania materiału naszej reporterki Kasi Węsierskiej na temat Boot campów. Moda na te obozy przyszła do nas z USA - co jest w nich szczególnego - po takim obozie wracamy ze świetną kondycją i oczyszczonym organizmem.

(pj)

Czytaj także

Krzewiciele miejskich zajawek

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 16:07
- Chcemy wypromować wśród młodych ludzi modę na sporty ekstremalne i różne przejawy miejskiej kultury – mówił w Czwórce Dawid Sawicki, prezes Fundacji Made in Relax.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hit polskiego internetu powstał w Tajlandii

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2012 17:01
"Defto" bije rekordy popularności w sieci, ten klip zobaczyło już ponad 1,6 miliona ludzi. Sprawdź co to za fenomen!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa elektrowni atomowej Polsce się nie opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 10:00
- To mit, że energia wyprodukowana w elektrowni atomowej jest tańsza od energii uzyskanej z innych źródeł. Jest wręcz odwrotnie – przekonywała w Czwórce Agnieszka Grzybek z partii Zielonych, która na antenie podjęła polemikę ze zwolennikami energii atomowej.
rozwiń zwiń