Sardynkowy i plażowy raj Europy

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2012 12:18
Zobaczenie "Ciepłych gaci" i skosztowanie pasztetu z sardynek, to turystyczne obowiązki, każdego, kto wybierze się do Portugalii. O tym coraz częściej odwiedzanym przez Polaków kraju w Czwórce opowiedziała Anna Jasińska.
Audio

W Portugalii najlepiej wypoczywa się na południu, gdzie znajdują się najpiękniejsze plaże i najbardziej malownicze klify tego kraju. Swoje miejsca znajdą tam zarówno zakochane par, szukającej romantycznej otoczki dla swego uczucia jak i smakosze specyficznych dań z owoców morza. Jedną z kulinarnych atrakcji tego zakątka Europy jest bowiem pasztet z sardynek. – Formą zbliżony jest do normalnego pasztetu, ale smak ma już mocno rybny – opowiadała w audycji "4 do 4” podróżniczka, Anna Jasińska.

Okazuje się, że sardynki są jedną z najpopularniejszych ryb w Portugalii i podaje się je niemalże wszędzie i w różnych postaciach: zarówno duszone, gotowane jak i marynowane. Za posiłek w standardowej portugalskiej restauracji zapłacimy od 10 Euro w górę.

Gdy już zaspokoimy nasze podniebienie warto wybrać się na Przylądek Świętego Wincentego, będący najdalej na zachód wysuniętą częścią Europy – To miejsce robi ogromne wrażenie, z nadbrzeża rozpościera się bezkresny ocean, ma się uczucie bycia na końcu świata - opowiadał gość audycji "4 do 4".

W slangu żeglarzy przylądek nazywany jest czasem "Przylądkiem Ciepłych Gaci" ze względu na opłukujący go zimny prąd oceaniczny. Więcej na temat miejsc wartych obejrzenia w Portugalii oroz obchodzonego tam raz na cztery lata Święta Koszy dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

W Stanach najciekawiej jest na prowincji

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 07:00
- W Teksasie znajduje się takie miasteczko, w którym kowboje mówią po śląsku, a szeryf ma na nazwisko Moczygęba - tak Bartosz Węglarczyk przekonywał w Czwórce, że warto zboczyć z popularnych amerykańskich szlaków turystycznych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje Muminków

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2012 12:00
Jest drogo, ale pięknie. Są Muminki, święty Mikołaj oraz... Muzeum Lenina. W wakacyjnym cyklu "Z przewodnikiem" Czwórka rusza do Finlandii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Blondynki w Stambule nie mają łatwo

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 12:10
Na szczęście namiętnych Turków da się utemperować przestrzegając jednej zasady. O życiu w Turcji i atrakcjach Stambułu opowiadała w Czwórce podróżniczka Katarzyna Kosińska.
rozwiń zwiń