Portugalia - europejski raj surferów

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 17:15
- Portugalia to jest najlepsze miejsce w Europie do nauki i rozwijania swoich umiejętności surfingowych. Idealne plaże, fale na każdy stopień zaawansowania - zachwala ekspert Czwórki.
Audio
Cabo da Roca w Portugalii
Cabo da Roca w PortugaliiFoto: wikipedia commons/user Rnbc

To świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Długie wybrzeże, ocean i świetne warunki pogodowe sprawiają, że w Portugalii nigdy nie będziemy się nudzić. Michał Rembiewski z biura podróży Zero Gravity, w rozmowie z Olgą Mickiewicz i Krzysztofem Grzybowskim, przekonuje, że Portugalia to raj dla surferów.

- Portugalia to jest najlepsze miejsce w Europie do nauki i rozwijania swoich umiejętności surfingowych. Idealne plaże, fale na każdy stopień zaawansowania - mówi Rembiewski. - Dziś kitesurfing bardzo się rozwija i dotarł też do Portugalii. Windsurfing wciąż żyje. Jednak to surfing jest niemal sportem narodowym Portugalii, jeśli chodzi o wodne sporty - dodaje.

Oczywiście Portugalia nie jest jedynym miejscem w Europie, do którego można się wybrać na surfing. Michał Rembiewski twierdzi, że jest ona dużo tańsza niż bliższe francuskie wybrzeże atlantyckie. Dodatkowym atutem Portugalii są: jedzenie, kultura i ludzie.

- W Portugalii są trzy centra dla surferów: Algarve, Lizbona i Porto - wokół każdego z nich są spoty przeznaczone dla początkujących surferów  - bardzo łagodnie schodzące do oceanu plaże i ostre skały dla kamikaze.

Ile kosztuje wypad do Portugalii na surfing, czy można trafić tanie loty np. do Lizbony, kiedy najlepiej  wybrać się na surfing i jakie atuty ma jeszcze kraj żeglarzy dowiesz się słuchając audycji "4 do 4".

Więcej informacji o Portugalii znajdziesz tutaj: www.visitportugal.com

/
wikipedia commons/Alvesgaspar

Zapraszamy również do wysłuchania materiału Eli Burzy o czym śpiewają fadyści i skąd się bierze popularność fado.

(pj)

Czytaj także

Śladami Jezusa i Banksy'ego. Zobacz Izrael z innej perspektywy

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 16:45
Po dachach, po murach, pod ziemią - poznaj Izrael ze wszystkich stron i sprawdź, na czym polega wyjątkowość tego miejsca.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzeum Marcepanu na winnym szlaku. Jedziemy na Węgry

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 16:48
Rocznie przyjeżdża tutaj ponad 30 milionów turystów z całego świata. I zajadą się zupą gulaszową, kiełbasą, papryką oraz marcepanem, popijając tokaj albo "byczą krew". Dziś Czwórka podbija Węgry.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Holandia – raj dla rowerzystów

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 17:00
Na Wyspy Zachodniofryzyjskie można dostać się promem bądź podczas odpływu - pieszo. To jednak wycieczka ekstremalna. - Trzeba zmieścić się w wyznaczonych godzinach, żeby się po prostu nie utopić - mówi Magdalena Budka, która kraj tulipanów zwiedziła wszerz i wzdłuż.
rozwiń zwiń