X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzym rozwija się w przeszłość i w przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 17:14
Rzym to wieczne miasto, miasto miłości, miasto turystów, a przede wszystkim Włochów, którzy są zakochani w swojej stolicy.
Audio
  • Julia Wollner i Emanuele Liaci zapraszają do Rzymu
  • Fontanna di Trevi - materiał Beaty Kwiatkowskiej
  • Most miłości w Rzymie - materiał Beaty Kwiatkowskiej

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Rzym jest bardzo pięknym miastem również dla samych Włochów, nie tylko dla turystów. Przy fontannie di Trevi są tysiące ludzi. A warto też pomyśleć, że tam zwykli ludzie też pracują i mieszkają - mają problem żeby zaparkować, choć nie zraża ich to do swojej stolicy, uważa Emanuele Liaci, szef szkoły językowej Włoski Klucz.
- To jest miasto szczególne z tego względu, że współgrają w nim i współistnieją przeszłość i przyszłość. W obu przypadkach jest to ich najwyższa forma - mówi Julia Wollner, redaktor naczelna magazynu "La Rivista". - Jeśli mowa o przeszłości to mamy triumfalny, antyczny Rzym lub perły renesansu czy baroku; jeśli współczesność to  wspaniałą modę, fantastyczne jedzenie, piękne koncerty i urok dużego nowoczesnego miasta - wyjaśnia.

Turyści odwiedzają Rzym choćby po to, by zobaczyć Koloseum. Emanuele Liaci miał to szczęście, że codziennie mijał je, jadąc do pracy. - Ono zawsze dodaje sił - mówi Włoch.
Julia Wollner do Rzymu jeździ od 20 lat, mimo to wciąż odkrywa zakątki i tajemnice, których nie zna. Jakie miejsca w Rzymie ostatnio odkryli Julia Wollner i Emanuele Liaci dowiesz się słuchając załączonej audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4".

Poznaj tajemnice innych zakątków świata >>>
Zapraszamy również do wysłuchania załączonych materiałów Beaty Kwiatkowskiej o rzymskim moście miłości i fontannie di Trevi.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po Zatybrzu nie chodź w klapkach

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 20:05
- W tej rzymskiej dzielnicy każda uliczka jest do siebie podobna, więc łatwo się tu zgubić... i o to właśnie chodzi! - opowiadała Julia Wollner.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez La Rambla do Camp Nou i Gaudiego

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2012 18:00
Do Barcelony najlepiej przyjechać 23 kwietnia, kiedy to miasto należy do kwiaciarek i księgarzy. W Czwórce zabraliśmy Was na spacer po jednej z najpiękniejszych ulic Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Foto-safari z suszonym dorszem

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 18:45
Najdłuższe fiordy na świecie, tajemnica "Krzyku" Muncha i najpiękniejsze tęcze w Europie. Do tego suszony dorsz oraz "droga trolli". I już masz Norwegię, jakiej nie znałeś!
rozwiń zwiń