Zespół Sedativa zagrał w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 19:30
W poniedziałkowym "DJ Paśmie" prowadzonym przez Makena zagrała Sedativa.

Zespół Sedativa (feat. DAWID PORTASZ) powstal w 2000 roku w Warszawie jako dwuosobowy elektroniczno-dubowy projekt Ramiego Al Ali (instrumenty klawiszowe, Syria) oraz Ignacego Pluzanskiego (groovebox).

Wkrótce do projektu, który rozpoczął swoją działalność na "Siekierkach" (Jawor records) dołączył Jurek "Buras" Burkacki (gitara basowa) i Andrzej "Jawor" Jaworowski (gitara), grający wcześniej w zespole TRANSMISJA. Wyżej wymienieni muzycy wnieśli świeże koncepcje i w efekcie skrystalizował się nowy image zespołu. Sedativa stała się grupą grającą żywą muzykę.

Sedativa zadebiutowała w 2001 roku na składance Dub out of Poland utworem Chanting the Water Away. Za perkusją zasiadł Marcin "Ułan" Ulanowski (Sistars), na trąbce zagrał Dominik Trębski (Fish), a na instrumentach perkusyjnych - Dariusz "Pablo" Pawilojcz.

W roku 2005 Ułana za perkusją po prawie rocznej przerwie zastąpił Sarhan Kubeisi, grający równolegle w zespole Satellite.
W tym okresie z grupą współpracował także Pablopavo (Vavamuffin), czego owocem są między innymi: utwór Banda Saskerland wydany na składance Dwa Gołębie - Kuba Wojewódzki show oraz film w reżyserii Xawerego Żuławskiego zrealizowany dla kanału TVP Kultura, przedstawiający koncert grupy w Pracowni Izerskiej w Szklarskiej Porębie.
W latach 2005 - 2008 Sedativa zagrała wiele koncertów w klubach warszawskich i w innych miastach Polski; występowała również na licznych festiwalach jak: Fafa Festival, Ostróda Reggae Festival, Saski Reggae Festival, Afryka is hungry oraz w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  

W 2008 roku na składance dołączonej do magazynu Free Colours ukazał się utwór zespołu All You Need. Również w 2008 roku muzycy Sedativy rozpoczęli prace nad Zespół swoim debiutanckim albumem zapraszając do współpracy wokalistę Dawida Portasza (Jafia Namuel, Rastasize). Materiał został zarejestrowany w Kings Tone Studio, a mix powierzono znakomitemu duetowi Mario & Smok (Studio As One). Na płycie udzielają się gościnnie również: Bartek Szopiński(Hammond), Tomek Busławski (instrumenty dęte).

Muzyka zespołu to przekraczająca granice fuzja gatunków i styli takich jak: reggae, jazz, rock, dub, muzyka arabska. Wokalista Dawid Portasz swoim charakterystycznym bluesowym wokalem znakomicie dopełnił brzmienie grupy, dodając nowe wartości do jakże zróżnicowanej, a jednocześnie jednorodnej kulturowej mieszanki. To prawdopodobnie jedyny polski projekt muzyczny, gdzie na scenie spotyka się Arab z Żydem. Album "I" wydany w 2011 roku nakładem wytwórni Offside Records wzbudził zachwyty fanów i mediów.

Czytaj także

Starvin Marvin zagrał w Czwórce! (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2011 15:47
Niestandardowy, psychodeliczny rock z solidną dawką nowoczesnej elektroniki w "Ministerstwie Dźwięku" z 29 października - posłuchajcie i zobaczcie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Salsa - zabawa ze zmysłowością

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2011 12:20
Na trzy listopadowe dni Warszawa stanie się stolicą kultury latynoskiej. Wszystko za sprawą VII Warsaw Salsa Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert zespołu Sorry Boys w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2011 19:00
W sobotę, 12 listopada po godzinie 18 w czwórkowej audycji "Ministerstwo Dźwięku" wystąpi Sorry Boys. Zapraszamy.
rozwiń zwiń