X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal "Dwa Teatry". Czwórka prosto z Sopotu

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 17:05
- W tym roku na festiwalu prezentujemy wszystko, co najpiękniejsze w Polskim Radiu i w sztuce radiowej. Jest tego tak dużo, że sam boję się, czy na wszystko wystarczy czasu - mówił w plenerowym studiu Czwórki w Sopocie główny reżyser Teatru Polskiego Radia, dyrektor artystyczny festiwalu Janusz Kukuła.
Audio
  • o historii i idei przewodniej Festiwalu Dwa Teatry opowiadają janusz Kukuła i Andrzej Ferenc (W to mi graj/Czwórka)
  • O słuchowiskach radiowych opowiada kompozytor Włodek Pawlik (W to mi graj/Czwórka)
  • XVIII Festiwal Dwa Teatry - relacja Justyny Tylczyńskiej (Stacja Kultura/Czwórka)
Janusz Kukuła (reżyser, główny Teatru Polskiego Radia)
Janusz Kukuła (reżyser, główny Teatru Polskiego Radia)Foto: Fot. W. Kusiński PR SA

29 czerwca rozpoczął się w Sopocie XVIII Festiwal "Dwa Teatry" - czterodniowe święto Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Festiwalowa publiczność zobaczy w sumie ponad 20 spektakli i usłyszy około 30 słuchowisk. - To dla mnie bardzo osobiste wydarzenie - tłumaczył w rozmowie z Michałem Piwowarkiem główny reżyser Teatru Polskiego Radia, dyrektor artystyczny festiwalu Janusz Kukuła. - Gdy w 2001 roku organizowałem pierwszą odsłonę, była to skromna, niewielka impreza, w której uczestniczyło kilku, kilkunastu artystów. Minęło tyle czasu, a ja wciąż z tymi samymi emocjami tu przyjeżdżam. Na każdego artystę patrzę z tą samą czułością, choć dziś jest to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Potrzeba było tych lat, by tak się stało - mówił. Zaś jak podkreślał wieloletni aktor Teatru Polskiego Radia Andrzej Fenerc, "Dwa Teatry" to przede wszystkim święto spotkań z publicznością. - Która coraz liczniej odwiedza sale, w których emitowane są słuchowiska Polskiego Radia - podkreślał Andrzej Ferenc. - To dla nas szczególnie przyjemne i ciekawe doświadczenie, bo na co dzień mówimy do jednej osoby, która siedzi po drugiej stronie mikrofonu. Tu mamy odbiór zbiorowy.


Dwa Teatry 1200.jpg
Dwa Teatry w Czwórce. Co jeszcze będzie się działo?

W programie rozmawialiśmy o historii Festiwalu "Dwa Teatry", mówiliśmy dlaczego na miejsce festiwalu wybrano właśnie Sopot, choć pierwotnie organizowano to wydarzenie w Bolimowie, goście Czwórki opowiadali także o swoich doświadczeniach związanych z tą imprezą. Zdradzili także, co będzie się działo podczas tegorocznej odsłony. 

Michał Piwowarek rozmawiał także z Włodkiem Pawlikiem, kompozytorem, pianistą, pierwszy, - i jak dotąd jedynym w Polsce - laureatem nagrody Grammy w kategorii jazzu, a podczas festiwalu jurorem w sekcji Słuchowisk, który mówił m.in. o istocie i idei słuchowisk radiowych. A Dominika Klimek rozmawiała z reżyserem Waldemarem Modestowiczem >>>

W drugiej godzinie audycji rozmawialiśmy także m.in. z Ewą Millies-Lacroix, szefową Agencji Kreacji Teatru Telewizji Polskiej i dyrektor artystyczną Festiwalu "Dwa Teatry", i Jackiem Kopcińskim, krytykiem teatralnym i redaktorem naczelnym miesięcznika "Teatr", a także Aleksandrą Fiutowską i Antonim Majewskim, przedstawicielami Młodzieżowego Jury XVIII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Data emisji: 30.06.2018

Godzina emisji: 12.07

kd/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polskie Radio Literatura prezentuje cymelia, to rzecz genialna!"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 14:24
- Program Polskiego Radia Literatura ułożony jest z Archiwum Polskiego Radia - mówi Anna Juśkiewicz, kierownik Redakcji Kultury i Edukacji Programu Pierwszego. - Jedynie podczas trwania festiwalu Dwa Teatry będziemy prezentować nowe utwory - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

XVIII festiwal "Dwa Teatry" - powód do wielkiej satysfakcji

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 12:42
- Kiedy przygotowywałem pierwszy festiwal "Dwa Teatry", nie wyobrażałem sobie, że będę robił osiemnasty - mówi Janusz Kukuła, reżyser główny i dyrektor Teatru Polskiego Radia w przeddzień rozpoczęcia XVIII edycji imprezy. - To jest powód do wielkiej satysfakcji - dodaje. 
rozwiń zwiń