Wojskowy sposób na weekend

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 15:57
Warecka strzelnica to doskonały pomysł na weekend. Z pewnością dostaniemy tam pakiet emocji, dobre towarzystwo i zapach prochu.
Audio
  • Paramilitarne propozycje na spędzenie weekendu (Sobotologia/Czwórka)
Jak wygląda wizyta na strzelnicy? O tym m.in. porozmawiamy w Sobotologii
Jak wygląda wizyta na strzelnicy? O tym m.in. porozmawiamy w "Sobotologii"Foto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

- Nie trzeba mieć własnej broni przyjeżdżając na strzelnice. SWKS, czyli Stowarzyszenia Warecki Klub Strzelecki dba i o instruktorów i możliwość wypożyczenia broni - mówi jego członek. - Każdy z nas tak zaczynał - dodaje.

Na strzelnicy wszyscy dbają przede wszystkim o bezpieczeństwo. Trzeba orientować się w komendach, znakach, wiedzieć kiedy nie strzelać i kiedy można iść zmienić tarcze.

Strzelnica to oczywiście nie jedyna paramilitarna propozycja na weekend. Major Arkadiusz Krups, twórca systemu Combat 56 opowiada jak można bawić się w wojsko. Zdradza też dlaczego ta zabawa nie do końca jest zabawą, i ile jest w niej miejsca na misję i służbę.


***

Tytuł audycji: "Sobotologia"

Prowadzi:  Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 12.11.2016

Godzina emisji: 08.08

pj

Czytaj także

Michał Pater i jego niezwykłe podróże wgłąb Rosji

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 17:16
- Już dwa dni po powrocie do Polski zaczynam myśleć o kolejnej wyprawie - mówił w Czwórce Michał Pater, autor jednego z pierwszych w Polsce YT kanałów podróżniczych "Autostopem Na Koniec Świata".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ringo. Czy ta polska gra podbije świat?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016 16:16
- Przy tej grze używamy całego ciała. Ringo może więc być samodzielną dyscypliną albo treningiem uzupełniającym dla innych aktywności - mówiły w Czwórce Ania Wangryn i Ada Trawczyńska, ubiegłoroczne mistrzynie Polski w ringo.
rozwiń zwiń