Kajakiem po Wiśle - od źródeł do ujścia

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 16:33
- Mój pomysł związany jest z obchodami Roku Rzeki Wisły. Pochodzę z powiatu otwockiego obok Warszawy i chcę promować zarówno powiat, jak i moją gminę Karczew - mówił w Czwórce Piotr Gajgier, nauczyciel historii, który 25 czerwca rusza na spływ królową polskich rzek.
Audio
  • Jak przygotować się do spływu kajakowego Wisła? (Sobotologia/Czwórka)
Piotr Gajgier
Piotr Gajgier Foto: Piotr Gajgier

Piotr Gajgier Bystrza na rzece to spiętrzenia wody i prądy tworzące się na przykład przez znajdujące się pod wodą kamienie

- Staruję z Goczałkowic-Zdroju, a do przepłynięcia mam aż 1047 kilometrów - opowiadał w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem Piotr Gajgier. Przekonywał także, że Wisła do łatwych rzek nie należy. - Najtrudniejszy jest odcinek na samym początku od Goczałkowic do Sandomierza. Są tam śluzy i bystrza, na które trzeba uważać - tłumaczył kajakarz.

A co na taką wyprawę ze sobą wziąć? - Trzeba zabrać jak najmniej i jak najlżejsze rzeczy. Wszystko musi nam się przydać - podkreślił Piotr Gajgier. Gość "Sobotologii" mówił też o tym, jak na spływie kajakowym się żywić oraz jakie na kajakarzy czyhają niebezpieczeństwa. Pokazywał też, jak wodę z Wisły uczynić zdatną do picia.

Sprawdź też:
wisła 1200.jpg
Rok Rzeki Wisły. Za nami pierwszy przystanek w Gdańsku

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi:  Patryk Kuniszewicz

Gość: Piotr Gajgier (nauczyciel historii w Publicznym Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Karczewie, kajakarz, podróżnik)

Data emisji: 17.06.2017

Godzina emisji: 9.08

jsz/mk

Czytaj także

Kajakowy spływ Wisłą. Zapach wody i słońca

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 13:46
Wisła to nie tylko królowa polskich rzek, lecz także wyzwanie dla kajakarzy. W Roku Rzeki Wisły o kajakarskiej Vistuliadzie 2017, która odbędzie się na odcinku niemal 1000 km od punktu "0" szlaku do Bałtyku, w Czwórce opowiada Ewa Kruszewska z Fundacji Promocji Rekreacji "KIM".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zalew Włocławski. Wymarzony akwen dla żeglarzy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 13:00
- Nawet we Włocławku sporo ludzi nie wie, jaki atut mają za zaporą. Kilka jezior mazurskich może się tu zmieścić - mówi w Czwórce Borys Celmer, który w rozmowie z Hanną Dołęgowską opowiada m.in. o finiszującym 18 czerwca Włocławskim Tygodniu Żeglarskim. 
rozwiń zwiń