Lampki nie tylko na choince. Patenty na świąteczne ozdoby

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 13:46
Takie świecące świąteczne ozdoby można przygotować szybko i łatwo. - Niewielkim kosztem można całkowicie zmienić wystrój mieszkania - opowiadali słuchacze Czwórki. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Oxik

shutterstock perfectlab prezent pakowanie 1200.jpg
Pakowanie prezentów - wykorzystaj gazetę

Jak wykorzystać nadmiar lampek choinkowych, które mamy w domu? Świetnie sprawdzą się jako ozdoba na ścianie. - Z takich lampek można zrobić girlandy czy świąteczny kolaż, jeśli powplatamy między nie zdjęcia bliskich albo znajomych - opowiadała jedna z słuchaczek Czwórki. Ale nie tylko. Jeśli nie chcemy ich po prostu wieszać na ścianie, możemy układać także fantazyjne wzory, albo napisy. 

Posłuchaj
04:16 _PR4_AAC 2020_12_05-09-13-10.mp3 Alternatywne wykorzystanie lampek choinkowych - sprawdzone pomysły (Sobotologia/Czwórka) 

decoupage  1200.jpg
Decoupage. Dajemy drugie życie starym rzeczom

Z tysiąca małych lampek można także zrobić jedną dużą lampę. - Jeśli włożymy je do słoika albo innego szklanego pojemnika, będą pięknie świecić - tłumaczyła słuchaczka. Lampkami możemy ozdobić także rośliny, które mamy w mieszkaniu. Zaczną wówczas przypominać niewielkie choinki. Warto jednak przy tym pamiętać, że nie wszystkie kwiaty lubią ciepło, generowane przez żarówki.

Posłuchaj także:

Do lampek choinkowych warto dodać taśmy led na pasku, które dodatkowo rozświetlą nasze mieszkanie. - Można je przykleić w dowolnym miejscu, najczęściej są sterowane przy pomocy pilota. Mają też różne kolory, na przykład świąteczne, czyli ciepłe odcienie czerwieni i żółci - tłumaczył słuchacz Czwórki. - To idealna ozdoba na długie grudniowe wieczory.

***

Tytuł audycji: Sobotologia 

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowała: Agata Nowotnik

Data emisji: 05.12.2020

Godzina emisji: 09.15

kd

Czytaj także

Jak powstaje opłatek? Odwiedziliśmy fabrykę!

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 13:10
Zwyczaj łamania się opłatkiem przybył do nas w XVIII wieku z Niemiec. W innych krajach został już zapomniany, a w Polsce bez opłatka nie ma Wigilii!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Święta w Czwórce. Sprawdź, co się działo!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 10:50
Regge’owe kolędy i życzenia od Makena, rapowe "Christmasy" od Numera Raza, "Pieśni Zbójnickie" prosto z Białego Dunajca, sposoby na spalanie kalorii bez wychodzenia z domu, konkurs z nagrodami - to i dużo więcej w prezencie dla słuchaczy Czwórki na Święta Bożego Narodzenia.
rozwiń zwiń