Malowanie po numerach. Nie masz talentu? Wygeneruj sobie obraz w sieci

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 16:31
Każdy z nas i tak może stworzyć piękne dzieła, choć oczywiście nie wszyscy mają do tego talent. Malowanie po numerach to nie tylko pierwszy krok na drodze do "prawdziwego malarstwa", ale także świetny sposób na spędzanie czasu wolnego. Jak to robić?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ATDSPHOTO/pixabay

ogród warzywny balkon rośliny ogrodnictwo 1200.jpg
Pomysł na weekend? Zrób sobie ogród

Malowanie po numerach wcale nie wymaga specjalistycznego sprzętu, a swoją przygodę z malarstwem na można zacząć od odtwarzania własnych fotografii. Farby dobrać możemy samodzielnie. - W internecie są specjalne generatory służące do malowania po numerach. Wgrywa się do nich zdjęcia lub grafiki, a program przygotowuje dla nas kontury, wyglądające jak kolorowanka. Do tego dostajemy paletę kolorów, która będzie nam potrzebna, możemy jednak korzystać z własnych barwy - tłumaczyła - mówiła Ewa Grabek, znana w sieci jako "Szwedka malarka". Malować na dowolnej powierzchni.

Posłuchaj
04:22 _PR4_AAC 2021_05_29-10-38-30.mp3 Malowanie po numerach - pierwszy krok na drodze do prawdziwego malarstwa (Sobotologia/Czwórka) 

książka biblioteka Shutterstock 1200.jpg
Czytamy książki. Coraz więcej i coraz chętniej

Jednym ze sposobów tworzenia wyjątkowych obrazów jest malowanie na szkle. - Podkładamy pod nie stworzony w internecie szablon i odtwarzamy obraz - mówiła Ewa Grabek. - Można malować także klasycznie na płótnie, albo po prostu papierze. Numerki ani linie konturów nie będą widoczne, bo farby olejne są bardzo kryjące.

Sprawdź także:

Jak podkreślała, malowanie po numerach jest bardziej satysfakcjonujące i relaksujące niż tradycyjne "kolorowanki".  - Nie trzeba mieć do tego wielu lat warsztatu, wykształcenia w kierunku malarskim, ani talentu, a i tak można zrobić coś, co będzie wyglądać bardzo dobrze. Do tej formy spędzania wolnego czasu przekonał mnie efekt - mówiła gość Czwórki. Z drugiej strony to szansa na rozwój. - Gdy nauczymy się malować po numerach i poznamy tajniki sztuki malarskiej dzięki tej "zabawie", sami zaczynamy po woli tworzyć własne dzieła. I numerki czy generowane w internecie kontury przestają nam być potrzebne - podkreślała.

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Agata Nowotnik

Data emisji: 22.05.2021

Godzina emisji: 10.45

kd

Czytaj także

Twój kot się nudzi? Zrób mu zabawkę!

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 14:40
W czasie pandemii w domach nudzą się nie tylko właściciele zwierząt, ale również same zwierzaki. Podpowiadamy, jak przygotować prezenty dla naszego pupila, a jednocześnie znaleźć sobie w ten sposób zajęcie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób na spędzanie wolnego czasu? Malowanie figurek w grach

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 11:10
W czasie pandemii pokochaliśmy granie w planszówki. Okazało się, że to świetny sposób na spędzanie czasu z najbliższymi. Satysfakcja z gry może być jeszcze większa, gdy używać będziemy własnoręcznie pomalowanych figurek. 
rozwiń zwiń