Sposób na spędzanie wolnego czasu? Malowanie figurek w grach

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 11:10
W czasie pandemii pokochaliśmy granie w planszówki. Okazało się, że to świetny sposób na spędzanie czasu z najbliższymi. Satysfakcja z gry może być jeszcze większa, gdy używać będziemy własnoręcznie pomalowanych figurek. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Tookapic

W "Sobotologii" opowiadaliśmy też, jak stworzyć własną grę planszową. POSŁUCHAJ >>>

Świetnym sposobem na wykazanie się kreatywnością jest samodzielne malowanie figurek do gier planszowych. Dla wielu fanów tej formy spędzania wolnego czasu to nieodłączny element rozgrywki. Aby być zadowolonym z efektów należy odpowiednio przygotować się do pracy, m.in. zaopatrzyć w narzędzia. - Czyli zestaw farb i pędzli. Są specjalistyczne sklepy, w których sprzedawcy podpowiedzą nam, które z nich wybrać , bo oferta na polskim rynku jest ogromna - tłumaczył Piotr Bystroń z firmy Veto - Centrum gier.

Posłuchaj
03:37 _PR4_AAC 2021_04_17-10-11-58.mp3 Jak zacząć swoją przygodę z malowaniem figurek? (Sobotologia/Czwórka)

Potem przygotowujemy do malowania figurkę, czyli myjemy ją. - Wystarczy woda z mydłem, którą przepłuczemy nasz model. Zakładam, że wybieramy figurki, których nie trzeba składać - podkreślał gość Czwórki. - Po umyciu suszymy figurkę, a następie musimy ją zapodkładować. Do tego służy specjalna farba podkładowa, która umożliwi nam położenie na nią innych kolorów. Robiąc to wybierzmy miejsce, w którym nie będziemy przeszkadzać pozostałym domownikom. 

Posłuchaj:

Malowanie zaczynamy dopiero, gdy podkład wyschnie. - Większość z farb należy przed życiem rozcieńczyć wodą na palecie - przestrzegał ekspert. Jeśli chcemy poszerzyć swoje umiejętności w tym zakresie, figurki do "zwykłych planszówek" warto zastąpić tymi do gier bitewnych. Jak przekonywał Piotr Bystroń, tam postaci będzie zdecydowanie więcej, prawdopodobnie będą także dużo bardziej szczegółowo wykonane. 

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Adrianna Janiszewska

Data emisji: 17.04.2021

Godzina emisji: 10.15

kd

Czytaj także

Zrób sobie grę - taką jak chcesz!

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 12:47
Okazji do nudzenia się w czasie pandemii jest wiele. Nie warto z nich korzystać, a wolny czas lepiej wykorzystać na stworzenie gry: karcianej lub planszowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieganie i trekking w górach zimą - ABC bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 14:16
Co zrobić, gdy w górach przysypie nas lawina, zgubimy się, albo źle oszacujemy czas wycieczki? - Błędy w górach mogą kosztować nas nawet życie - mówił Piotr Sztaba, instruktor taternictwa.
rozwiń zwiń