Jak spakować się na wakacje? "Kompromis to podstawa"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 15:00
Wiesz już kiedy i gdzie, ale ciągle nie wiesz jak i co zabrać ze sobą na wakacje. Kiedyś plan na pakowanie walizki robiło się na kartce, dziś możemy skorzystać ze specjalnych aplikacji, albo posłuchać rad blogera i podróżnika Bartka Dziwaka. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock, Billion Photos

- Lista to podstawa, zrób ją, a będziesz sobie wdzięczny - przyznaje autor bloga podróżniczego "Bartek w podróży". - Ja od kilku lat korzystam z tej samej, bo charakter moich podróży nie uległ zmianie i właściwie cały czas korzystam z jednego plecaka.

Posłuchaj
04:26 CZWÓRKA Sobotologia - bagaz 19.06.2021.mp3 Pakowanie się zaplanuj jak podróż (Sobotologia/Czwórka)

Najwygodniejsze są walizki na kółkach, ale jeśli wybieramy się na górską wyprawę, lepiej wybrać plecak, który daje większą mobilność Bartek Dziwak

Podstawowa odzież to najważniejszy element ekwipunku podróżnika. - Korzystam ze specjalistycznych ubrań, które łatwo kompresują się w plecaku. Zestaw higieniczny też ograniczam do minimum, i oczywiście pamiętam o apteczce, która gwarantuje mi wewnętrzny spokój - wymienia rozmówca Agaty Nowotnik.

Poradnik pakowania / Agnieszka Grzelak Vlog

Posłuchaj także:

Po spakowaniu walizki warto ją rozpakować, przejrzeć zawartość i wyjąć połowę rzeczy. Bierzmy tylko to, w czym będziemy chodzić, a nie to, co może się przydać Bartek Dziwak

Aby maksymalnie wykorzystać miejsce w bagażu na samo dno zapakuj przedmioty największe i najcięższe. W kolejnych warstwach, kładź coraz lżejsze i mniejsze przedmioty. Na sam koniec, najmniejszymi przedmiotami wypełnij pozostałe luki i zagłębienia. Sprzęt elektroniczny... lepiej zostaw w domu. - Na wakacjach sprawę załatwi sam telefon. Będziemy mogli robić zdjęcia, kręcić filmy, korzystać z nawigacji i z rozrywki - przekonuje Bartek Dziwak. - Warto też zabrać ze sobą kopię dokumentów. One co prawda nie zastąpią oryginałów, ale w wielu sytuacjach uwiarygodnią nas - dodaje bloger.

Najbardziej TAJEMNICZY zakątek Dolnego Śląska - co kryją GÓRY SOWIE? / BartekwpodrozyPL

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Agata Nowotnik

Data emisji: 19.06.2021

Godzina emisji: 10.45

kul

Czytaj także

Magiczne właściwości bursztynu. Sprawdź, jak je wykorzystać w domu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 14:13
Bursztyn ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Wyrabia się z niego m.in. maść bursztynową, która ma działanie rozgrzewające, ale także regenerujące szampony, odżywki do włosów, czy balsamy do ciała. Czy możemy sami zrobić coś z bursztynu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weekend z psem. Wystawy, dogparki, wolontariat w schronisku

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 12:00
Niektórzy weekend spędzają w łóżku relaksując się po tygodniu ciężkej pracy. Innych o świcie budzą psie oczy z wymalowanym pytaniem: hej, idziemy się już bawić?
rozwiń zwiń