X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z Poznania do Buluby. Szkolna wycieczka do Ugandy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 16:39
"Uganda - śladami i czynami Dokty!" to pierwszy tego typu projekt w Polsce. 23 kwietnia część klasy III Piątkowskiej Szkoły Społecznej im. Wandy Błeńskiej w Poznaniu wyruszyła na wyprawę do Ugandy śladami patronki szkoły.
Audio
  • Projekt Uganda. Uczniowie w podróży śladami Wandy Błońskiej (Pasjonauci/Czwórka)
Uczennice klasy III gimnazjum Piątkowskiej Szkoły Społecznej im. Wandy Błeńskiej w Poznaniu, wychowawca, Beata Kwiatkowska
Uczennice klasy III gimnazjum Piątkowskiej Szkoły Społecznej im. Wandy Błeńskiej w Poznaniu, wychowawca, Beata KwiatkowskaFoto: Czwórka/Paweł Malinowski

wojciech przylipiak 1200.jpg
Radziecka elektronika, wysoki połysk i smak oranżady - Wojtek Przylipiak o nostalgii za PRL

Dr Wanda Błeńska była lekarką, która założyła i przez 40 lat prowadziła szpital dla trędowatych w Ugandzie w Bulubie. Działalność tą upamiętnili uczniowie z Poznania, którzy wyruszyli do Afryki, by umieścić tablicę pamiątkową przy wejściu do szpitala w Bulubie. - Nasza patronka jest kobietą godną naśladowania. Była osobą, która przyjeżdżając na obcy ląd dała od siebie bardzo dużo - przekonywały uczestniczki podróży. 

- Jest pamiętana przez ludzi związanych z misją w Afryce, ale pamięć o niej jest także żywa w społeczności naszej szkoły. Uczniowie, którzy uczęszczali do gimnazjum jeszcze kilka lat temu, mieli okazję się spotkać ją osobiście. Pojawiała się na szkolnych uroczystościach, jedna z nauczycielek napisała na jej temat książkę. Jej działalność silnie działa na wyobraźnię naszej społeczności. To patron, który jest obecny - mówił jeden z opiekunów podróży Filip Leśniak.

Skąd wziął się pomysł na zorganizowanie wyprawy śladami patronki szkoły? Jak zorganizować taki wyjazd? Czy uczniom i ich opiekunom udało się odnaleźć w Afryce Wandę Błeńską? I skąd wziął się przydomek "Dokta"? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Goście: Olga Włoch, Magdalena Leśniak (uczestniczki podróży śladami patronki szkoły), opiekun grupy (Filip Leśniak)

Data audycji: 5.05.2018

Godzina audycji: 11.17

ac/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Martyna Skura - 20 kg bagażu i życie w podróży

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 15:50
Martyna Skura, podróżniczka i autorka bloga "Life in 20 kg", nie ma stałego miejsca zamieszkania. - Moim domem jest cały świat - mówi. Z 20-kilogramowym plecakiem przemierzyła m.in. Gruzję, Tajlandię, Kambodżę, Chiny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gabi Barnat. Znajomi mówią o niej "dzikuska"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 14:12
- Gdy wychodzimy poza swoja strefę komfortu, to odkrywamy piękniejsze rzeczy o sobie - mówi Gabi Barnat, która rzuciła pracę w korporacji i ruszyła w świat. - To przestrzeń na to, by walczyć ze swymi barierami i ograniczeniami - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samodzielnie, ale nie samotnie! Kaja Kraska o podróżach i o tym, że warto pomagać innym

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 15:22
- To, co robię, od zawsze było moją pasją. Zwiedzałam świat mimo braku czasu i środków. Od pół roku robię to na tzw. "pełny etat". Teraz całe moje życie kręci się wokół podróży i filmów, które publikuję na swoim kanale - mówiła Kaja Kraska z kanału podróżniczego "Globstory".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bike Jamboree. Rowerowa sztafeta dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 14:47
- Bike Jamboree to impreza, która ma łączyć. Jej misją jest poznawanie ludzi, ale także samego siebie - mówiła uczestniczka czwartego etapu podróży Anna Łapińska.
rozwiń zwiń