X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rekreacja w "brzuchu wieloryba”. Archimapy 225 m pod ziemią

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 17:33
223 metry pod ziemią, poziom Sienkiewicz. Jesteśmy na miejscu. Winda wyhamowuje, sygnalista otwiera drzwi, a dziennikarz Polskiego Radia, razem z przewodnikiem udaje się do komory warzenia. 
Audio
  • Na zajęcia z judo, mecz i imprezę do kopalni soli w Bochni (Hotspot/Czwórka)
Kopalnia soli, zdjęcie ilustracyjne
Kopalnia soli, zdjęcie ilustracyjneFoto: GaborGulyas/Pixabay

puszcza1200.jpg
Field recording w Puszczy Białowieskiej

Tak zaczyna się archiwalna podróż wgłąb ziemi, w którą zabiera nas Mateusz Gołębiewski. Tym razem zaglądamy do kopali soli w Bochni. Jak wyglądała kopalnia przed dwudziestoma laty? Gdzie w na terenie zakładu odbywały się dyskoteki? Jak gra się w kosza kilkaset metrów pod ziemią? Czy w kopali tańczy się taniec towarzyski i kto tam uprawia judo? O tym w nagraniu audycji. 

***

W archiwach Polskiego Radia ukryte są niesamowite historie. Dzięki nagraniom stworzyliśmy dźwiękową mapę popularnych kurortów.  Sprawdzimy, czy nadal funkcjonują. Przeniesiemy się w czasie i zajrzymy do dawnych ośrodków wypoczynkowych i na najpiękniejsze dzikie plaże. Pośpiewamy przy ognisku, odwiedzimy Juratę i Hel, wyruszymy na spacer po bieszczadzkich szlakach. Opowiemy o koloniach, pracy kaowca, starych kinach i miejskich rozrywkach. W każdą sobotę, a audycji "Pasjonauci" po godz. 11.45.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Materiał przygotował: Mateusz Gołębiewski

Data audycji: 25.08.2018

Godzina audycji: 11.13

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sekretne życie kangurów. "To takie sarny Australii"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 14:46
- Kangur jest symbolem naszego kontynentu. To takie "sarny Australii", choć przecież należą do zupełnie innej rodziny zwierząt - tłumaczył prof. Kristofer Helgen z Adelaide na południu Australii, znawca ssaków, odkrywca ponad 100 gatunków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drugie dno Łodzi. Muzeum Kanału "Dętka"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 09:40
- Mijamy pomnik Kościuszki i na placu Wolności, od strony ulicy Nowowiejskiej, mamy okrągłą kratę i spiralne schody, które prowadzą nas w głąb "Dętki" - mówi Waldemar Marzec z Muzeum Miasta Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"ArchiMapy". Field recording w Puszczy Białowieskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 15:40
Popularny dziś field recording to nie wynalazek naszych czasów. W Archiwum Polskiego Radia istnieją dowody na to, że nagrywanie natury w terenie rozpoczęło się... na Podlasiu, w Puszczy Białowieskiej.
rozwiń zwiń