Permakultura. Świadomie z naturą

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 12:53
- Permakultura to dziedzina projektowania krajobrazu, naszej najbliższej przestrzeni życiowej, pozwalająca na to, żeby podpatrując różne wzorce z natury, stworzyć przydomowy ogród - mówi Łukasz Nowacki. 
Audio
  • Czwórkowi goście opowiadają o permakulturze i wyjątkowych siedliskach (Pasjonauci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/FotoHelin

- Dzięki niej możemy zadbać o swoje balkony, parapety, całe siedliska czy gospodarstwa - mówi gość Beaty Kwiatkowskiej. - Daje nam to możliwość, aby stworzyć źródło cudownej, zdrowej żywności, w dodatku niskonakładowo - dodaje. 

Okazuje się, że żywność możemy pozyskiwać nawet ze zwykłych trawników czy parkowych drzew. - Z dóbr natury można korzystać i na wsi i w mieście - przekonuje Iza Waśkiewicz, choć wybierać miejsca z dala od miejskich zanieczyszczeń. 

Początek wiosny przynosi wiele jadalnych okazów. Czwórkowi goście podpowiadają jak wykorzystać bazie wierzby do produkcji baziowego mleka, które wspiera układ odpornościowy, czy listki mlecza, które można dodać do wiosennej sałatki. Czy "jedzenie" z trawników jest bezpieczne? Co aspiryna ma wspólnego z wierzbą? Czym są siedliska tworzone przez Czwórkowych gości i jak wykorzystują je, by żyć w zdrowiu i kontakcie z naturą? O tym m.in. w rozmowie z "Pasjonautów". 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Łukasz Nowacki (prezes Fundacji Transformacja), Iza Waśkiewicz, Grzegorz Ciechomski

Data audycji: 20.04.2019

Godzina audycji: 11.17

pj

Czytaj także

Seweryn Kubicki: metropolie są przytłaczające. Ja mam swój las

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 17:30
Seweryn Kubicki jest piechurem. Chodzi wszędzie tam, gdzie go nogi poniosą. Ostatnio często niosą go do puszczy. - Ciągnie mnie do natury. Nie lubię dużych miast. Gubię się w nich. Metropolie są przytłaczające. Ja mam swój las - mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Polsce lesistość wzrasta. Wciaż przybywa drzew

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 16:04
Lasy Państwowe każdego roku sadzą około 500 milionów drzew. W Polsce od końca II wojny światowej lesistość zwiekszyła się o prawie 10 procent, a będzie jeszcze lepiej. 
rozwiń zwiń