Lalu Slavicka z singlem "Wypalenie". Jak zmienić negatywne emocje w sztukę?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 11:03
Lalu Slavicka to artystka i piosenkarka, niegdyś pracująca w korporacji. Wypalenie zawodowe miało w jej przypadku pozytywny efekt - doprowadziło do porzucenia dotychczasowego życia za biurkiem i nagrania debiutanckiej płyty. Jej krążek "Każdy ma swoje korpo" ukaże się jeszcze w tym roku. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Vershinin89/Shutterstock.com

krzysztof zalewski 1200.JPG
Krzysztof Zalewski: klip "Na apatię" to było wyzwanie

jak wspominała Lalu Slavicka w rozmowie z Czwórką, powodów odejścia z korporacji było wiele, a ona do tego kroku dojrzewała kilka lat. - Ta decyzja była jedną z najtrudniejszych w moim życiu, bo korporacja to praca i schematy, w które wpadamy, ale też ludzie, do których jesteśmy przywiązani. Zanim ta myśl we mnie dojrzała, musiało więc minąć kilka "etapów". Jednym z nich było 10-lecie pracy w firmie. Wszyscy dobrze się bawili, ale po powrocie do domu zdałam sobie sprawę, że jeśli czegoś nie zmienię to moje życie będzie wyglądało tak do końca. To wywołało we mnie strach, panikę - opowiadała wokalistka. 

Posłuchaj
16:05 lalu slavicka pasjonauci 2021_07_03-11-16-34.mp3 Lalu Slavicka opowiada o swoim dotychczasowym życiu, singlu "Wypalenie" i nadchodzącej płycie (Pasjonauci/Czwórka) 

pap_Laboratorium pieśni 1200.jpg
Laboratorium Pieśni: odchodzimy od tradycji, ale jej nie porzucamy

Jak przekonywała, na korporacyjnym etapie była pracoholiczką. - Bardzo ucierpiało na tym moje życie towarzyskie i prywatne, m.in. związek. Wtedy zrozumiałam, że nawet coś, co budowało się latami, można bardzo szybko zburzyć, bardzo trudno to potem naprawić. Do tego doszły problemy zdrowotne, m.in. bóle głowy i brzucha, bo organizm dawał znaki, że czas zwolnić tempo życia - wspominała artystka. - W pewnym momencie zrozumiałam, że nie dając sobie w życiu szans na realizowanie muzycznych pasji zdradziłam sama siebie. Jako nastolatka myślałam o sobie jako wokalistce i saksofonistce.

Źr., Lalu Slavicka - Wypalenie (Official Video)

Krążek Lalu Slavickiej "Każdy ma swoje korpo" ukaże się jeszcze w tym roku. W sesji zdjęciowej promującej singiel "Wypalenie" wokalistka ma namalowane na twarzy hasła z korpomowy. - Ta płyta dotyczy moich korporacyjnych doświadczeń. Ostatecznie cieszę się, że przeszłam także tamten etap życia, bo dzięki temu moja muzyka mogła powstać w takiej, a nie innej formie. Bez lat pracy przy biurku tej muzyki by nie było - mówiła gość Czwórki.

Czytaj także:

Jak opowiadała choreografia przedstawiona w teledysku jest zbudowana z robotycznych ruchów, które odzwierciedlają ograniczenie rytmem pracy w korporacji. - To oczywiście symboliczne, dla mnie to też symbol tego, że każdy ma swoje korpo. To mogą być różne dziedziny życia: toksyczne związki, czy rodzinne relacje. Z każdej z tych trudnych sytuacji warto wyjść, albo przynamniej je dostrzec. Warto cieszyć się każdą chwilą i doceniać momenty - tłumaczyła Lalu Slavicka. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadził: Beata Kwiatkowska

Gość: Iwona Kałuża (dokumentuje m.in. historię Pafawagu), Karolina Bieniek (szefowa "Survivalu"), Maciej Cholewa (artysta), 

Data emisji: 26.06.2021

Godzina emisji: 11.15

Czytaj także

W kostiumie szturmowca pomagają potrzebującym . Czym zajmuje się Rebel Legion?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 13:51
Fani Gwiezdnych Wojen mają różne pasje. Znają się na tłumaczeniu literatury związanej z sagą, szyją kostiumy łudząco podobne do tych, które zagrały w filmach i udzielają się charytatywnie. O tym kim są osoby tworzące fandom Star Wars rozmawialiśmy z Anną Hikiert-Berezą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Na wernisażu przeszłości" - poezja Oliwii Zalewskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 09:52
Oliwia Zalewska swój pierwszy tomik wierszy stworzyła, gdy miała 11 lat. - Pisanie było od zawsze moją wytchnieniem od trudnej sytuacji w domu. Czytałam poezję od najmłodszych lat i zakochiwałam się w niej, więc był to dla mnie naturalny azyl, sposób na ucieczkę - mówiła gość Czwórki.
rozwiń zwiń