X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rok Rzeki Wisły. To czas królowej polskich rzek

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 10:00
Rozpoczął się Rok Rzeki Wisły. To ostatnia duża rzeka Europy z krajobrazem naturalnej, nieuregulowanej rzeki.
Audio
  • Rok Rzeki Wisły. Co będzie działo się w całym kraju i dlaczego warto świętować? (Hotspot/Czwórka)
Widok na Wisłę w okolicach Tyńca
Widok na Wisłę w okolicach TyńcaFoto: pixabay.com/Mr_Incognito_/domena publiczna

Robert Jankowski W tym roku mija symbolicznie 550. rocznica pierwszego wolnego flisu na Wiśle. W rzeczywistości nie chodzi o jedno wydarzenie, bo tej rzece warto poświęcić nie tylko rok, a całe lata

- Wisła dzieli nasz kraj geograficznie, ale w rzeczywistości go łączy: ma rolę państwotwórczą, kulturonośną. Wokół niej buduje się nasze państwo, ale także cała Europa - mówił Robert Jankowski. Opowiadał jednak także o czasach, gdy o Wiśle zapomniano, a rzeka zaczynała "popadać w ruinę". - Bieda Wisły zaczęła się jeszcze podczas rozbiorów i rzeka ta do dziś jest "poraniona" ówczesnymi wydarzeniami, do dziś widać gołym okiem granice zaborów. Austriacy regulowali rzekę, Rosjanie traktowali ją jako rzekę peryferyjną. Potem, po drugiej wojnie światowej także o niej zapomniano i dopiero kilka lat temu zaczął się powrót Polaków nad Wisłę - tłumaczył ekspert.

Dlatego w całej Polsce czekają liczne atrakcje, które mają zbudować lepszą markę królowej polskich rzek. - Chcemy zwrócić uwagę na to, że Wisła to nie tylko komunikacyjny ciąg wodny, ale też niesamowite dziedzictwo, spóścizna historyczna, korytarz ekologiczny - mówił Jankowski. Co będzie się działo w całym kraju, m.in. w Sandomierzu i Krakowie, z okazji Roku Rzeki Wisły, jak przebiegać będzie akcja "Walk Wisła 2017" i dlaczego warto spędzić 60 dni nad tą rzeką? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Robertem Jankowskim.

Ponadto, w drugiej godzinie audycji o mikrowyprawach rozmawialiśmy z Łukaszem Długowskim, dziennikarzem i podróznikiem, autorem książki "Mikrowyprawy w wielkim mieście". Mikrowyprawy to proste i ciekawe sposoby na to, aby nie biorąc urlopu i nie wyjeżdżając z miasta odpocząć oraz poczuć się jak na wakacjach. Posłuchaj nagrania rozmowy <<<

***

Tytuł audycji: "Hotspot"

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Robert Jankowski (prezes fundacji Rok Rzeki Wisły)

Data emisji: 21.01.2017

Godzina emisji: 16.05

kd/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wiesław, superbohater znad Wisły" nauczy nas porządku?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 18:31
Film "Wiesław, superbohater znad Wisły" trwa trzy minuty, ale porusza temat ważny nie tylko dla warszawiaków. Dlaczego warto dbać o czystość polskich rzek mówił w Czwórce jego twórca Grzegorz Gospodarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yuuki przemierza świat. W sobotę była nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 10:00
Z Yuuki, jedną z gwiazd Czwórkowego koncertu w Cudzie nad Wisłą, rozmawiamy o jej podróżach muzycznych - od kubańskich rytmów po Islandię.
rozwiń zwiń