X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Puszcza Kampinoska. "Ewenement w skali świata"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 18:00
Jak wędrować po lesie wiosną, kiedy niektóre szlaki mogą być jeszcze podtopione, jak bezpiecznie obserwować przyrodę - m.in. o to zapytaliśmy Jerzego Królikowskiego, miłośnika Puszczy Kampinoskiej. Odwiedziliśmy także rezerwat przyrody Śnieżycowy Jar.
Audio
  • O Puszczy Kampinoskiej, jej urokach i burzliwej historii, opowiada Jerzy Królikowski (Hotspot/Czwórka)
Puszcza Kampinoska  kompleks leśny leżący w centralnej Polsce, na północny zachód od Warszawy. Powierzchnia tego obszaru to ok. 670 km, jednak tylko ok. 270 km zajmują lasy. Obecnie w większości teren należy do Kampinoskiego Parku Narodowego
Puszcza Kampinoska – kompleks leśny leżący w centralnej Polsce, na północny zachód od Warszawy. Powierzchnia tego obszaru to ok. 670 km², jednak tylko ok. 270 km² zajmują lasy. Obecnie w większości teren należy do Kampinoskiego Parku NarodowegoFoto: Jerzy Królikowski/źr.puszczakampinowska.blogspot.com

- Jest bardzo niewiele miejsc na świecie, które mają tak duży kompleks leśny nieopodal dużego miasta. Z Kampinosu możemy korzystać m.in. teraz, gdy na czasie jest temat smogu. Stacje pomiarowe na tym terenie wskazują, że tam zanieczyszczenia jest o wiele mniej - tłumaczył Królikowski i podkreślał, że kolejnym elementem w Puszczy Kampinoskiej, rzadko spotykanym w skali kraju, są… tamtejsze bagna. - Warto je odwiedzać wiosną, gdy jest tam dużo wody. Jesienią te tereny są zdecydowanie bardziej suche - mówił ekspert. Jak przekonywał, Kampinos ma bardzo bogatą historię. - To nie są wyłącznie drzewa, tam działy się niesamowite rzeczy, począwszy od średniowiecza, przez Powstanie Warszawskie, aż po czasy PRL-u.

Gość Mateusza Kulika wspominał także początki swojej fascynacji Puszczą Kampinoską i tłumaczył, co zmotywowało go do pisania bloga na ten temat. Opowiadał także, jak zmienia się turystyka w Puszczy Kampinoskiej i mówił, dlaczego w te rejony z aparatem fotograficznym warto się wybrać właśnie wczesną wiosną.

W programie zaprosiliśmy Was także na wycieczkę do Śnieżycowego Jaru - rezerwatu przyrody gdzie ochronie podlega jedno z nielicznych w Wielkopolsce stanowisk śnieżycy wiosennej. Właśnie zaczyna kwitnąć i przez dwa tygodnie będzie można podziwiać niezwykłe białe dywany kwiatów pośród drzew. Posłuchaj nagrania pierwszej godziny audycji <<<

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Przygotowała: Jerzy Królikowski (autor bloga poświęconego życiu w Puszczy Kampinoskiej)

Data emisji: 18.03.2017

Godzina emisji: 17.10

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawskie mozaiki. Nietypowe spojrzenie na miasto

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 17:33
Zwiedzanie to specjalność Iwony Makowskiej, która wymyśliła własny sposób na odkrywanie niezwykłych zakamarków Warszawy. Wyszukuje… mozaiki i fotografuje je.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak kwitnie… podziemne życie Rzeszowa

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2016 16:39
Najważniejsze miasto na Podkarpaciu przyciąga turystów jak magnez. To tu odwiedzić można tatarskie lochy, czy spotkać... alpaki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżuj nie tylko w wakacje. "Jesienią też jest pięknie!"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 12:38
- Choć czasy się zmieniają na szlakach spotkać można zarówno tych najstarszych, jak i tych najmłodszych turystów, którzy radzą sobie również bardzo dzielnie - mówił prezes PTTK Mazowsze Mieczysław Żochowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkopolska tropem Mickiewicza i Tercetu Egzotycznego

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 15:01
Przez Wielkopolskę wędrowaliśmy z dala od najbardziej uczęszczanych turystycznych szlaków i odwiedziliśmy m.in. mickiewiczowskie Soplicowo, a także… Muzeum Tercetu Egzotycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Toszek. Małe miasteczko z wielką historią

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 12:58
W tym niewielkim mieście atrakcji nie brakuje. Jest zamek, Bractwo Łucznicze, szlak świętego Jakuba, a nocować można m.in. u… śpiewającej cukierniczki - Czwórka odwiedziła Toszek.
rozwiń zwiń