Wakacje w 72 godziny. "Warmia nie tylko wygląda, ale też smakuje"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 14:00
- Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Warmia to jest miejsce, do którego przeprowadzili się różni ludzie z różnych miast, to weekend spędzimy nie tylko na łonie pieknej natury, ale też w towarzystwie niezwykłych osobowości - opowiada dziennikarz Michał Cessanis.
Audio
  • Planujemy weekend na Warmii (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Warmia
Warmia Foto: Pawel Oleszczuk/Shutterstock

Na Warmię najlepiej jest pojechać samochodem. - Daje nam to możliwość szybkiego przemieszenia się i dotarcia do miejsc, do których nie docierają autobusy. Na przykład do gospodarstw agroturystycznych, z których Warmia słynie - mówi ekspert z "National Geographic Traveler".

Czytaj także
wigry mazury 1200.jpg
Wigierski Park Narodowy: suchary, twardziele i renifery

Weekend spędzony w tym regionie usatysfakcjonuje także smakoszy. Można tu spróbować m.in. dań z kwiatów jadalnych i pysznych wędzonych ryb. - Jest mnóstwo pszczelarzy, od których warto przywieźć miód - zachęca Cessanis.

Ile trwa podróż na Warmię z Warszawy? Gdzie szukać tanich noclegów? Jakie atrakcje czekają na nas w Jezioranach? I czego spróbować w "Kwaśnym Drzewie"? O tym w materiale Mateusza Kulika.  

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila DębczakKuba Marcinowicz

Data emisji: 20.07.2018

Godzina emisji: 7.16

kul/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

(Prawie) niezdobyta polska twierdza

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 20:00
Był "przedmurzem Chrześcijaństwa" i "kluczem do Polski". Ma fantastyczne zabytki i bogatą historię, która kryje wiele tajemnic. My odsłaniamy kilka z nich i zabieramy Was w podróż do Kamieńca Podolskiego na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje w 72 godziny. Co robić w Berlinie?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 12:50
Najlepszy kebab na świecie, odlotowe ciuchy i imprezy, o których długo będziesz pamiętać. To tylko kilka powodów, dla których weekend warto spędzić w stolicy Niemiec.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieniny w gawędach duchów, magów i superbohaterki św. Kingi

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 11:10
- Przewodniki zazwyczaj informują nas o wysokości gór, długości tras, o noclegach i jedzeniu. My chcieliśmy opowiedzieć o Pieninach z perspektywy Starego Ducha, który kocha to miejsce najbardziej na świecie - mówią twórcy aplikacji Pyeniny.
rozwiń zwiń