X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert Zebry w Czwórce! Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2013 18:30
Niestrudzeni propagatorzy i eksperymentatorzy dubu zagrali w "Ministerstwie Dźwięku".
Audio

Zebra powstała w 2007 roku, początkowo jako duet  Natalii Norko i Zdzisława Orłowskiego. Pierwsze dźwięki rodziły się w Krakowie, obecnie Zebra tworzy we Wrocławiu. Zespół eksperymentuje w kręgu szeroko pojętego dubu.

Pomimo braku kontraktu z jakąkolwiek wytwórnią, Zebra wystąpiła na wielu dużych festiwalach w kraju i za granicą. W efekcie, od końca 2010 roku do chwili obecnej, formacja zagrała ponad 100 koncertów, między innymi na "Regałowisku" w Bielawie, na "Summer Fall Festival" w Płocku, czy na "TeOpate Fest" w Czechach.

Ostatecznie skład zespołu rozrósł się do 8 osób, dzięki czemu pojawiło się sporo żywych instrumentów: perkusja, djembe, puzon, saksofon, flet poprzeczny, klawisz, kontrabas, gitara basowa, melodica.

Najnowsza produkcja zespołu to żywy obraz ewolucji, jakiej Zebra uległa od czasu debiutanckiego krążka "Dream Walking".

Na "Electronic Heart" więcej jest żywej muzyki i - paradokslanie - więcej elektroniki. Zebra sięga także po polską poezję, tworząc swoją interpretację wiersza Andrzeja Bursy ("Pedagogika"). Całokształt dopełniają teksty Natalii Norko oraz dwóch wyjątkowych kobiet: Blank (Ananke) i duńskiej artystki Nini Julii Bang, związanej z wrocławskim Instytutem im. Jerzego Grotowskiego, która gościnnie zaśpiewała w dwóch utworach.

Jest magicznie, poważnie, czasem niepokojąco i mrocznie, chociaż nie brakuje też ciepłych brzmień. Za edycję, dobór barw oraz kompozycję odpowiada Zdzisław Orłowski, a za ostateczne brzmienie Marek Szwarc. Mastering płyty to dzieło Marcina Borsa, współpracującego m.in. z Hey, Gabą Kulką, Lao Chce, Czesław Śpiewa, czy Myslovitz.

Zapraszamy do wysłuchania załączonego koncertu Zebry w "Ministerstwie Dźwięku". Dodatkowo występ można będzie zobaczyć na stronie nina.gov.pl.

Producentami audycji są Program Czwarty Polskiego Radia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert Meli Koteluk w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 18:00
To wokalistka i autorka tekstów, z wykształcenia jest kulturoznawcą. W "Ministerstwie Dźwięku" na żywo wystąpiła Mela Koteluk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Happysad w Czwórce. Zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 14:30
Młode pokolenie polskiego rocka. Oto Happysad!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rebeka - koncert w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 15:00
Rebeka to polski duet tworzący muzykę elektroniczną, przez wielu nazywany "nadzieją polskiej muzyki elektronicznej". Zespół wystąpił w Czwórkowym "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń