Freestyle BMX. Dawid Godziek o tym, jak trenować w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 12:00
Dawid Godziek to zawodowy rider BMX, najbardziej utytułowany polski zawodnik freestyle BMX. Jak doszedł do tego sukcesu, gdzie trenuje w czasie kwarantanny i pandemii, jakie są jego plany startowe na kolejne miesiące? 
Audio
  • Dawid Godziek o treningach, startach i o pasji do dwóch kół (Co Was Kręci?/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: rushan bektemirov/Shutterstock.com

To zawodnik z międzynarodowej czołówki BMX, od kilku lat rywalizuje na dużych kołach na freestylu MTB. Złoty medalista na ekstremalnych igrzyskach X Games w Sidney, zdobył brąz na zawodach Red Bull Joy Ride. 

- W czasie izolacji, kiedy rywalizacje sportowe są zawieszone, chwytam się różnych rzeczy, żeby zaspokoić głód adrenaliny - mówił sportowiec. - Motywacja pikuje w dół i muszę wyznaczać sobie cele, którymi do tej pory były zawody. Im dłuższa przerwa, tym ciężej będzie wrócić do regularnych treningów - opowiadał. 

Pandemia zwalnia i coraz więcej miejsc, w których trenowali do tej pory, jest już dostępna dla sportowców. - Dirt parki działają z pewnymi ograniczeniami. Jednocześnie może w nich przebywać określona liczba osób. Można też korzystać z lasów i otwartych przestrzeni i większości spotów. Sytuacja dla polskich zawodników jest dużo lepsza, na świecie, niektóre parki będą czynne dopiero od połowy czerwca - dodawał.

Niewiele wiadomo jeszcze na temat kalendarza tegorocznych zawodów. Najważniejszy start Dawida w tym roku, zawody w Kandzie, zgodnie mają odbyć się w sierpniu, sportowcy wciąż czekają na oficjalne potwierdzenie startu. Jak w obliczu pandemii czują się zawodnicy? - Spadła z nas presja wobec tegorocznego sezonu. Wszyscy znajdujemy się w podobnej sytuacji. Dzięki temu, że świat zwolnił, przypomnieliśmy sobie, że to przede wszystkim nasza zajawka i na tym chcemy się skupić.

W tym roku Dawid jest jurorem czwórkowego Plebiscytu Nieprzeciętni. Jak mówił, zaskoczyła go nie tylko ilość zgłoszeń, ale także to, jak wieloma nieprzeciętnymi umiejętnościami mogą pochwalić się uczestnicy. - To konkurs, który daje możliwość pokazania ważnych, ale niszowych inicjatyw. "Nieprzeciętni" to szansa, by podzielić się nimi z innymi - mówił.

Znamy już finalistów plebiscytu Nieprzeciętni 2020. Na swojego kandydata możecie głosować za pośrednictwem formularza do 14 czerwca. >>>

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość:  Dawid Godziek (zawodnik freestyle BMX)

Data emisji: 17.05.2020

Godzina emisji: 11.08


Materiały sponsora/mat. pras. Materiały sponsora/mat. pras.

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PR w rocznicę katastrofy smoleńskiej: warto przypominać dorobek tych, którzy odeszli

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 12:08
- Ta rocznica jest wyjątkowa, inna niż poprzednie, ale na pewno w warstwie symbolicznej, emocjonalnej, patriotycznej, to dzień bardzo, bardzo ważny - tłumaczyła w rozmowie z Czwórką Agnieszka Kamińska, prezes zarządu i redaktor naczelna Polskiego Radia.
rozwiń zwiń