Polski kierowca w Porsche Super Cup: Kiepskie wyniki też są czasem potrzebne

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 18:18
Choć w ubiegłym roku wywalczył w klasyfikacji generalnej 3. miejsce, w tym roku nie miał już tyle szczęścia i ostatecznie zakończył sezon poza podium. Kuba Giermaziak, nasz człowiek w ekipie Porsche opowiedział Czwórce o doświadczeniach sezonu 2012.
Audio

Za nami już grand Prix i wyścig w Singapurze, a przed nami mnóstwo emocji związanych z zawodami w Azji, Ameryce Południowej i USA. Zakończyło się już jednak nieodwołalnie ściganie na trasie Porsche Super Cup, a naszym człowiekiem w tym zawodach był Kuba Giermaziak.

Giermaziak swoją wielką przygodę zaczynał od cartingu 12 lat temu. W tym czasie jeździł m. in. dla Renaut i Audi. Przełomowy okazał się rok 2010, gdy Giermaziak dołączył do Porsche. Już po roku stanął na podium. Było to w Hiszpanii i zajął wówczas trzecie miejsce. W tym sezonie Giermaziak nie miał jednak tyle szczęścia.

- 2012 to był trudny sezon, a poza tym za nami też wielka impreza w środku miasta, czyli Verva Speed Racing – opowiada Giermaziak. – Dotychczas więc nie było czasu na podsumowania. Wiem jednak, że takie sezony są potrzebne po to, by pracować nad sobą i zdobywać doświadczenie, by lepiej i szybciej jeździć.

Zawodnik przyznaje także w rozmowie z Michałem Stolfą, że w tym roku zabrakło mu praktyki. – Wszyscy zawodnicy jeżdżący przede mną brali choćby udział w Porsche Carrera Cup, czyli wyścigu niemieckim, serii bliźniaczej do Super Cupu. Ja postanowiłem w tym sezonie skupić się na jednej rzeczy.  

To, że sezon był gorszy krzyżuje nieco plany naszemu kierowcy, który być może na razie utracił szanse na dołączenie do Formuły 1. - Wiadomo, że zespoły wyścigowe Formuły 1 patrzą przede wszystkim na wyniki sportowe, interesują ich cyferki, a nie powody, dla których sezon był taki a nie inny... - mówi Giermaziak.

Ale Giermaziak to niejedyny Polak, który ściga się w Porsche Super Cup. Patryk Szczerbiński to najmłodszy kierowca w tej stawce.

Dowiedz się więcej o tym, jakie plany mają Polacy, strartujący dla Porche, posłuchaj rozmów z Kubą Giermaziakiem i Patrykiem Szczerbińskim w audycji "Co Was kręci?"

(kd)

Czytaj także

"W polskim sporcie panuje potężny zastój"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 06:00
Niewielka liczba medali przywiezionych przez reprezentantów Polski z Londynu wywołała dyskusję o kondycji polskiego sportu. Brakuje pieniędzy? A może po prostu nie wiemy, jak wychowywać przyszłych olimpijczyków?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazda na rolkach jest równie łatwa, jak chodzenie!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 07:00
Co to jest Frontside i jak trudno nauczyć się hamować za pomocą T-slide? Sprawdziliśmy też, za co młodzi ludzie lubią jazdę na rolkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał "Brelok" Ligocki zamiast snowboardu zakłada rolki

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 12:00
– Po kilkunastu latach znowu zaczęło mnie to bawić – zwierza się w Czwórce olimpijczyk. – Nawet na rolkach staram się robić różne tricki.
rozwiń zwiń