Rok 2015 w Kościele - pielgrzymki papieża i Taizé

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 13:20
W audycji podsumowaliśmy rok 2015 w chrześcijaństwie i Kościele z punktu widzenia młodzieży uczestniczącej w najważniejszych wydarzeniach.
Audio
  • Jaki był miniony rok dla młodych chrześcijan? (Podsumowania - rok 2015 w Kościele/Czwórka)
Watykan
WatykanFoto: Glow Images/East News

Prowadzący i goście rozmawiali o licznych pielgrzymkach papieża Franciszka. Zwierachnik Kościoła katolickiego zwiedził m.in. Kubę, Stany Zjednoczone, Filipiny, Bośnię i Hercegowinę, Kenię czy Ugandę. - Najbardziej przełomowa była pielgrzymka na Kubę i do Stanów Zjednoczonych. To sprawiło, że lody między tymi państwami stopniały - mówił ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W studiu toczyła się także dyskusja na temat sylwestrowego spotkania Taizé, które tym razem odbyło się w Walencji. - Udział w tym spotkaniu, to jest jedna z tych rzeczy, które trzeba zrobić w życiu. Nawet jeśli nie jesteś człowiekiem wierzącym, to jedź tam i zobacz, o co chodzi - zachęcała dziennikarka Urszula Kasprzak.

Goście audycji dyskutowali też o tym, w jaki sposób działalność papieża wpłynęła na politykę międzynarodową oraz rozmawiali o problemie uchodźców, spotkaniach nad jeziorem Lednickim i cyberreligijności.

***

Tytuł audycji: Podsumowania - rok 2015 w Kościele

Prowadzący: Agnieszka Kozłowska-Łysko i Mikołaj Foks

Goście: Urszula Kasprzak (dziennikarka i publicystka) ks. Paweł Rytel-Andrianik (rzecznik Konferencji Episkopatu Polski)

Data emisji: 2.01.2016

Godzina emisji: 18.00

mg/gs

Czytaj także

Kryzys powołań. Dlaczego kobiety nie chcą poświęcać się Bogu?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 17:39
W ciągu ostatnich 25 lat liczba kandydatek do żeńskich klasztorów zmniejszyła się o kilkadziesiąt procent. Czy wpływ na to ma wyłącznie niż demograficzny?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co wiemy o narodzinach Chrystusa?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 16:17
- Grota Świetlista, w której urodził się Jezus ma ok. 48 m i nie zmieniła się przez lata. Jej teren jest podzielony i tylko część należy do katolików - mówi ks. Jerzy Banach.
rozwiń zwiń