Gry symulacyjne. Pomogą w nauce i miejscu pracy?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 19:13
- To jest odmiana gier, które nazywamy "grami poważnymi". Ich celem nie jest rozrywka, ale uczenie i obrazowanie trudnych sytuacji - tłumaczy dr Marcin Wardaszko, ekspert w dziedzinie grywalizacji, dyrektor Centrum Gier Symulacyjnych i Grywalizacji w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Audio
  • Gry symulacyjne. Na czym polegają? (Stacja Nauka/Czwórka)
Sprawdź też:
dzieci komputer 1200.jpg
Graj w gry. Będziesz miał lepsze wyniki w szkole!

- Celem gier symulacyjnych jest edukacja. Ich uczestników prosimy, aby grali w grę, w której wykonują poważne czynności i przez to lepiej próbowali zrozumieć to, co robią i jak współpracują w grupach - wyjaśnia dr Marcin Wardaszko. - Często obrazujemy konkretne przykłady przedsiębiorstwa, rynku lub zespołu ludzi. Naszym zadaniem jest przeprowadzanie ludzi przez problemy, aby potem móc zrozumieć zależności pomiędzy poszczególnymi ich elementami - dodaje.

Gry symulacyjne kierowane są do różnych grup wiekowych, od dzieci, do pracowników i prezesów firm. Zaproszony ekspert wyjaśnia, jakie są podstawowe obszary ich zastosowania. - Są cztery takie obszary. Pierwszy to edukacja, w którym uczymy jakiejś konkretnej materii, na przykład matematyki albo biologii - mówi dr Marcin Wardaszko.

Jakie są inne trzy obszary zastosowania gier symulacyjnych, w jakim stopniu odzwierciedlają one rzeczywistość, jak się je tworzy oraz jaki jest ich koszt - także o tym dr Marcin Wardaszko opowiada w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: dr Marcin Wardaszko (ekspert w dziedzinie grywalizacji, dyrektor Centrum Gier Symulacyjnych i Grywalizacji w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie)

Data emisji: 5.07.2017

Godzina emisji: 12.16

jsz/zi    

Czytaj także

Nauka języków obcych. Liczy się motywacja

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 13:34
- Dwujęzyczność polega na tym, że jesteśmy w stanie przechodzić bez skrępowania z jednego języka na drugi - wyjaśnia w "Stacji Nauka" Magdalena Bedyńska, dyrektorka powstającej właśnie dwujęzycznej szkoły PWN.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Języki obce. Zawsze warto ich się uczyć?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 15:54
- Żyjemy we wspaniałych czasach. Wystarczy parę minut dziennie, aby poprawić znajmość danego jezyka. Nigdy nie jest za późno na jego naukę - mówiła w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem dr Joanna Kic-Drgas z Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.  
rozwiń zwiń