X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Drugie życie "apki" - jak zapobiec starzeniu się oprogramowania?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 13:00
- Wszystko wokół nas się starzeje: ludzie, zwierzęta, a także przedmioty, których używamy. Ludzie i zwierzęta starzeją się wskutek zużycia tkanek, przedmioty, ze względu na intensywność użytkowania - mówił Bartosz Walter z Politechniki Poznańskiej.
Audio
  • Jak zapobiec starzeniu się oprogramowania? (Stacja nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/sifpceuc

A co z programami komputerowymi? Czy ich one też mogą się... zestarzeć? - Programy nie starzeją się dlatego, że często z nich korzystamy, ale ze względu na ich częstą aktualizację. 

Bartosz Walter Ciągłe ulepszanie oprogramowania prowadzi do "starzenia się" programu komputerowego

W jaki sposób wygląda proces "starzenia się" aplikacji?  Ekspert tłumaczył, pierwszym symptomem może być zauważenie faktu, że ulubiona aplikacja coraz rzadziej otrzymuje nowe aktualizacje. - Każda aktualizacja, to nowa funkcja, którą programiści musieli napisać w taki sposób, żeby możliwe było jej "dołożenie" do istniejącego programu. Jeśli tych nowych funkcji będzie bardzo dużo, wtedy one zaczną się nawarstwiać - wyjaśniał.  Naukowiec porównał program do wielokrotnie łatanych jeansów, których kolejne warstwy materiału w konsekwencji całkowicie uniemożliwią użytkowanie. - Kiedy program nie może się rozwijać wtedy dochodzi do procesu starzenia - przekonywał.

Jak zachować ich sprawność oprogramowania na długie lata? Tego dowiecie się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi:  Patryk Kuniszewicz

Gość: Bartosz Walter z Politechniki Poznańskiej

Data emisji: 24.10.2017

Godzina emisji: 12.19

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyzwania cyfryzacji. Jak zmieni się nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 18:32
Ministerstwo Cyfryzacji podało, że w 2017 roku wystartuje program pilotażowy dla mobilnego dowodu osobistego i nastąpi "pełna produkcyjna dostępność" tej usługi elektronicznej. Drugi etap cyfryzacji obejmuje mobilne prawo jazdy, a trzeci dowody rejestracyjne i ubezpieczenia OC.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szalona historia komputerów". Od kaset do smartwatchy

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 16:47
- Dziś mamy komputery w kieszeni, czyli smartfony, na rękach, czyli smartwatche. A ja chciałem przybliżyć początki komputeryzacji tym, którzy nie pamiętają Atari czy Spectrumów - opowiadał Marcin Kozioł, autor książki "Szalona historia komputerów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zmieniły nas nowe technologie - debata w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 16:30
W 2006 roku dostęp do internetu miało zaledwie 40 procent Polaków. Przez nieco ponad dekadę dokonała się prawdziwa rewolucja technologiczna, której skutki zauważyć można na wielu płaszczyznach.
rozwiń zwiń