X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyzwania cyfryzacji. Jak zmieni się nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 18:32
Ministerstwo Cyfryzacji podało, że w 2017 roku wystartuje program pilotażowy dla mobilnego dowodu osobistego i nastąpi "pełna produkcyjna dostępność" tej usługi elektronicznej. Drugi etap cyfryzacji obejmuje mobilne prawo jazdy, a trzeci dowody rejestracyjne i ubezpieczenia OC.
Audio
  • Kiedy czeka nas całkowita cyfryzacja? (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Unsplash/domena publiczna

Później resort zamierza wprowadzić do obsługi za pomocą systemu mobilnego pozostałe dokumenty, najczęściej wykorzystywane w życiu codziennym. Ministerstwo Cyfryzacji zapewnia, że nie będą to usługi obowiązkowe - nadal będzie można używać dokumentów tradycyjnych.

Piotr Arak W dobie całkowitej cyfryzacji zmieni się praca. Wierzę, że ludzie zostaną, ale z całą pewnością zmieni się charakter wykonywanych zawodów

O przechodzeniu w administracji z systemu analogowego na cyfrowy rozmawialiśmy w "Czacie Czwórki" z Piotrem Arakiem z Polityki Insight oraz z Leszkiem Bukowskim z wp.pl. Obaj eksperci twierdzili, że proces cyfryzacji w sektorze publicznym w Polsce przebiega wolniej i jest mniej powszechny niż w innych krajach Unii Europejskiej. - Do takiego stanu rzeczy przyczyniają się różnice regionalne, a także brak programu o szerokim oddziaływaniu społecznym, który promowałby cyfryzację - wyjaśniał Piotr Arak.    

- Zjawisko cyfryzacji jest coraz bardziej powszechne i nieuniknione. Trzeba pamiętać o jego skutkach negatywnych, związanych na przykład z cyfrowym wykluczeniem - przekonywał Leszek Bukowski. Innym zagrożeniem jest z całą pewnością udostępnianie naszych danych osobowych. - Dzisiaj dane są towarem i to bardzo cennym. Często nawet młodzi użytkownicy nie są świadomi, jak wiele wrażliwych danych udostępniają w sieci - przekonywał ekspert.

A jak w niedalekiej przyszłości cyfryzacja wpłynie na rynek pracy? Oraz jak usprawnić cyfrowy system administracji publicznej w Polsce? Między innymi na te pytania w "Czacie Czwórki" odpowiadali zaproszeni goście. Ponadto w audycji Karol Manys, rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji, wyjaśniał działanie mobilnego dowodu osobistego.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Weronika Puszkar

Goście: Piotr Arak (Polityka Insight, autor raportu "Czas na przyspieszenie. Cyfryzacja Gospodarki Polski”), Leszek Bukowski (wp.pl)

Data emisji: 28.11.2016

Godzina emisji: 15.08

jsz/ab  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odwyk od internetu. Czy jesteśmy uzależnieni?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 12:04
- Dopiero za parę lat tak naprawdę przekonamy się o skutkach nadmiernego korzystania z nowych technologii - twierdzi Agnieszka Szafrańska-Romanów z warszawskiego Centrum Probalans.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektromobilność na drogach. Czy jest realna?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 18:26
Wicepremier Mateusz Morawiecki ma ambitny plan wprowadzenia na nasze drogi około miliona samochodów elektrycznych w ciągu 10 lat. Czy nowa, elektryczna motoryzacja ma szanse na rozwój w Polsce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego - pytania o przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 18:36
W Polsce zasięg emisji cyfrowej radia obejmuje ponad 50% populacji kraju. Coraz więcej osób używa urządzeń mobilnych i słuch radia przez aplikacje na swoich smartfonach. A jak będzie za 5 lat?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja życia. Jak wpływa na ciebie?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 17:01
Polska jest w czołówce europejskich państw o najszybszym postępie technologicznym. Coraz częściej korzystamy z mediów społecznościowych, smartfonów, tabletów, elektronicznej bankowości, czy e-zakupów.
rozwiń zwiń