X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zmieniły nas nowe technologie - debata w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 16:30
W 2006 roku dostęp do internetu miało zaledwie 40 procent Polaków. Przez nieco ponad dekadę dokonała się prawdziwa rewolucja technologiczna, której skutki zauważyć można na wielu płaszczyznach.
Audio
  • Jak zmieniły nas nowe technologie? Dyskutują dr Anetta Janowska, Jakub Kuś i Piotr Gnyp (Czat Czwórki/Czwórka)
Debata w studiu Czwórki
Debata w studiu CzwórkiFoto: Michał Piwowarek

Zamiast regałów pełnych książek mamy czytnik i dostęp do publikacji całego świata. Zamiast płyt CD - cyfrową muzykę. Źródła informacji stały się dostępne dla każdego na "kliknięcie". - Z nowych technologii trzeba korzystać mądrze, inaczej negatywnych psychologicznych konsekwencji może być wiele - mówił psycholog Jakub Kuś.

A jak przekonywała ekonomistka kultury dr Anetta Janowska, nie ma szkół, które nauczyłyby nas właściwego korzystania z dobrodziejstw technologicznych. - Potrzebne są nie wiedza, a nowe kompetencje, umiejętność poruszania się w cyfrowym świecie - mówiła ekspertka.

Jak podkreślał zaś Piotr Gnyp ekspert nowych technologii, za bardzo ufamy internetowym wyszukiwarkom. - Najmłodsze pokolenie przyjmuje za pewnik to, co znajdzie w sieci. A cyfrowa przestępczość, czy nawet zwykłe manipulowanie faktami może być dla tych ludzi bardzo krzywdzące. Ale to wiemy dopiero teraz, i uczymy się przed tym bronić, wcześniej nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy - tłumaczył ekspert.

Jak poprzez technologię zmieniły się nasze nawyki kulturowe i stosunek do czasu i przestrzeni? Czy czeka nas cyfrowy szok i jakie nowinki technologiczne pojawią się w naszym życiu w najbliższym czasie? Jakie szanse, a jakie zagrożenia niesie kultura cyfrowa? Między innymi o tym dyskutowali eksperci. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej debaty przeprowadzonej w studiu Czwórki.

debata czwórka kanony piękna kobiety 1200x660.JPG
Kanony kobiecego piękna. Debata w Czwórce

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Anetta Janowska (ekonomistka kultury, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), Jakub Kuś (psycholog Uniwersytet SWPS), Piotr Gnyp (Platige Image)

Data emisji: 23.03.2017

Godzina emisji: 15.08

kd/jsz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gry dobre na wszystko. Jak wykorzystać umiejętności gracza w realu?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 16:35
Krzysztof Wojewodzic, Wojciech Urbanowicz i Konrad Chmielewski to młodzi pasjonaci, którzy postanowili przekonać świat do tego, że gry mogą uczyć, rozwijać i pomagać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyzwania cyfryzacji. Jak zmieni się nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 18:32
Ministerstwo Cyfryzacji podało, że w 2017 roku wystartuje program pilotażowy dla mobilnego dowodu osobistego i nastąpi "pełna produkcyjna dostępność" tej usługi elektronicznej. Drugi etap cyfryzacji obejmuje mobilne prawo jazdy, a trzeci dowody rejestracyjne i ubezpieczenia OC.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualna rzeczywistość. Staje się codziennością?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 12:00
- Zauważyliśmy, że w sieci temat wirtualnej rzeczywistości ostatnio pojawia się nie tylko w kontekstach nerdowskich - tłumaczy w Czwórce Magdalena Pawłowska z Instytutu Monitorowania Mediów, który opracował raport "Wirtualna rzeczywistość nie tylko dla nerdów".
rozwiń zwiń