Płatki śniadaniowe - czy wiesz, co jesz?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 19:12
- Przeanalizowaliśmy dokładnie 197 produktów określanych jako produkty płatkowe. Badanie podzieliliśmy na dwa etapy: odrzucenie produktów, których składniki uznaliśmy za nieporządanie w diecie oraz dokładne przebadanie tych, które na pozór wydają się zdrowe - mówił Marcin Galicki z Food Rentgen.
Audio
  • Marcin Galicki o właściwościach odżywczych płatków śniadaniowych (Stacja Nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/supriseme

Ekspert zachęcał konsumentów do dokładnego zapoznawania się ze składem artykułów spożywczych, które wybieramy. - Podstawowym źródłem wiedzy o produkcie jest jego etykieta. Na jej podstawie można wyselekcjonować najbardziej wartościowe płatki z tzw. "czystą etykietą". Gość wyjaśniał, że zestawienie miało na celu wybranie najzdrowszych produktów dostępnych na polskim rynku. - Nasza metodologia polegała na eliminacji. Nie robiliśmy listy najgorszych płatków, staraliśmy się wybrać te, które są najlepsze. 

O czym producenci produktów spożywczych nie muszą informować swoich klientów? Czy przy obowiązujących przepisach unijnych przeprowadzanie badań kontroli jakości produktów jest potrzebne? Na co wskazują wyniki badań przeprowadzonych przez zespół specjalistów z Food Rentgen? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

Marcin Galicki Marcin Galicki

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Marcin Galicki z Food Rentgen 

Data emisji: 30.11.2017

Godzina emisji: 12.15

ac/mz

Czytaj także

Fakty i mity dotyczące mikrofalówki

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 14:49
Mikrofalówka potrafi zdziałać cuda: szybko odgrzać jedzenie, przygotować popcorn, a nawet... zainspirować. Czy mikrofale rzeczywiście nam szkodzą?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Picie soków owocowych jest niezdrowe dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 14:12
Według doniesień pediatrów soki nie mają zasadniczego znaczenia w zdrowej, zrównoważonej diecie, a w niektórych przypadkach ich picie może przynieść więcej szkody niż pożytku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Makrobiotyka - wyjątkowa dieta i styl życia

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 14:15
Japończyk George Ohsawa, twórca makrobiotyki, mawiał, że "jesteś tym, co jesz". Sam termin pochodzi z języka greckiego, gdzie "makros" oznacza wielki, a "bios" - życie. Jakie są zasady diety "wielkiego życia"?
rozwiń zwiń