X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Matematyka jest wszędzie! Wystarczy się na nią otworzyć

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 14:43
- Matematyka już od najmłodszych lat służy nam do tego, żebyśmy ćwiczyli szare komórki. Dzięki niej budujemy obszary myślenia abstakcyjnego - mówiła Iwona Ryniewicz prezes MFundacji.
Audio
  • Matematyka jest wszędzie: w domu, szkole i pudełku po butach (Stacja nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ granata68

lotos 1200 pixa.jpg
Jak lotos i kaczka odpychają wodę?

- Wychodzimy z założenia, że świat wokół nas da się opisać matematycznie. Zadania i wzory zostawiamy szkole. Dzięki naszej książce chcemy pokazać, że świat matematyki da się zobaczyć gołym okiem - przekonywała Maja Kramer, autorka książki "Matematyka jest wszędzie. Rodzinne przygody z matematyką".

- Matematyka jest wszędzie. W domu i na spacerze. Rozkładając zwykłe papierowe pudełko otrzymujemy siatkę prostopadłościanu. Na co dzień nikt nie patrzy na ten przedmiot w taki sposób. Opisując je za pomocą matematyki uczymy dziecko nowych pojęć otwierając jego wyobraźnię - opowiadała. 

Dla kogo napisana została książka, o której mowa w audycji? Czemu powinniśmy opowiadać dzieciom o matematyce od ich najmłodszych lat? Czy każdego można zainteresować tą dziedziną wiedzy? Co łączy matematykę z modą i kuchnią? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Iwona Ryniewicz (prezes MFundacji), Maja Kramer, autorka książki "Matematyka jest wszędzie. Rodzinne przygody z matematyką"

Data emisji: 5.04.2018

Godzina emisji: 12.30

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matematyka może być przyjemna...

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 17:01
Szczególnie, gdy rozwiązujemy matematyczne zadania w Czwórce. A naszym gościem była Kamila Łyczek, redaktorka miesięcznika "Delta", które ostatnio wydało książkę "Zadania na cztery pory roku - matematyka według Delty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liczba Pi. Jakie kryje tajemnice?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 17:20
Sprawdziliśmy to w przededniu Międzynarodowego Święta Liczby Pi. - To bardzo ważna stała matematyczna - przekonywała Paulina Kociszewska z Politechniki Warszawskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego sięgamy po słodycze?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 15:34
Wiele dzieci wykazuje wyraźną niechęć do jedzenia warzyw. Jednocześnie entuzjastycznie reagują na myśl o słodyczach, frytkach i wielu innych niezdrowych produktach. Dlaczego tak się dzieje?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Liczby Pi. Bijemy rekord Guinnessa!

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 14:00
14 marca - w Światowy Dzień Liczby Pi - radiowa Czwórka towarzyszyła z mikrofonem uczestnikom próby pobicia rekordu rozwinięcia liczby Pi.
rozwiń zwiń