Wakacje dla singli. Jak poznać "drugą połówkę"?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 18:55
Co zrobić, gdy nie mamy swojej drugiej połówki ani zgranej paczki przyjaciół, a wakacje w pełni? Można wybrać ofertę dla singli.
Audio
  • Wakacje dla singli. Jak wypoczywają młodzi samotni Polacy? (Czat Czwórki)
Wakacje dla singli. Jak poznać drugą połówkę?
Foto: Glow Images/East News

Chociaż planowanie wakacji powinno być miłym zajęciem, dla wielu osób samotnych wiąże się ze stresem. - Świat skrojony jest dla par i rodzin. Wystarczy spojrzeć na sklepowe półki z "family packami" - życie jest tańsze we dwoje, a singli przybywa - mówi Agnieszka Nastawna i podkreślała, że w Polsce żyje od 4 do 7 mln samotnych, a liczba rozwodów z roku na rok rośnie. Dlatego oferta biur podróży dla singli jest coraz większa. W programie rozmawialiśmy o tym, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z niej, ale także o tym, dlaczego mają oni coraz większe problemy, by wchodzić w bliskie relacje z drugim człowiekiem. Eksperci tłumaczyli też m.in., dlaczego coraz więcej młodych osób samotnych - zamiast przeznaczyć urlop na wyjazd i odpoczynek, poświęca go na naukę bądź inne formy rozwoju osobistego.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Agnieszka Nadstawna (coach singli), Tomasz Sztreker (Chrześcijańscy single)

Data emisji: 14.07.2016

Godzina emisji: 15.05

kd/mc

Czytaj także

Kiedy puszczają hamulce. Zdrada na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 14:30
Wakacyjne wyjazdy sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości i flirtom. Jednak gdy posuniemy się o krok za daleko, możemy tego gorzko pożałować.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zostań nie e-mocjonalny! Wyrażaj uczucia bez emotikonów

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 16:50
Licealiści z Warszawy postanowili sprawdzić, jak nowe technologie wpłynęły na wyrażanie uczuć u nastolatków. - Wysyłamy emotikony, a nie mówimy, co czujemy. Chcemy to zmienić - zapowiadają uczniowie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Współczesny singiel - hedonista czy ofiara losu?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 16:00
Co 5. osoba w Polsce żyje w pojedynkę - tak twierdzi GUS. A my próbujemy ustalić, dlaczego młodzi ludzie chcą być singlami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chrześcijanin randkuje. Także na "speed dating"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 17:20
- Za nami czterdzieści edycji spotkań w formule "speed dating", podczas których drugą połówkę mogą znaleźć osoby wyznające te same wartości - tłumaczą organizatorzy chrześcijańskich randek.
rozwiń zwiń