Szukasz szczęścia? Zjedz omlet albo makaron!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 16:30
Zdaniem naukowców jedzenie żółtych potraw uwalnia hormony szczęścia. - Na przykład makaron zawiera węglowodany i jest źródłem serotoniny, czyli hormonu szczęścia - wyjaśnia Małgorzata Zmaczyńska, autorka bloga kulinarnego "Zmacznego".
Audio
  • Co jeść, żeby być szczęśliwym - radzi blogerka Małgorzata Zmaczyńska (Czat Czwórki/Czwórka)
Makaron, omlet, koktajl z bananów a może tarta z cytryny. Która z tych potraw najszybciej poprawia humor?
Makaron, omlet, koktajl z bananów a może tarta z cytryny. Która z tych potraw najszybciej poprawia humor?Foto: Pixabay/Pexels/dom. publiczna

Z przeprowadzonego badania wynika także, że skutecznie i szybko humor poprawia także omlet. Tak stwierdziło 60 proc. ankietowanych. - Serotoninę, potas i magnez dostarczą nam także banany, które są naturalnym lekarstwem na depresję - mówi blogerka.

Czytaj także
kamila szczawińska 1200 pap.jpg
Kamila Szczawińska. Modelka, która miesza w kuchni

Ile jajek trzeba zjeść, żeby osiągnąć pełnię szczęścia, czy kwaśna, żółta cytryna też może wywołać uśmiech i dlaczego warto używać w kuchni curry - dowiesz się słuchając nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 4.01.2017

Godzina emisji: 16.35

kul/kd

Czytaj także

Swimrun. Bieg w piance, pływanie w butach

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 13:59
Swimrun to wybuchowe połączenie dwóch dyscyplin - pływania i biegania. Od niedawna sport ten zyskuje popularność w Polsce, a w "Rozbieganych" opowiadają o nim Jędrek Maćkowski i Rafał Bebelski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zdrowo to także smacznie. Liczy się balans

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 19:27
Taką dewizę w gotowaniu wyznaje Justyna Połeć, autorka kulinarnego bloga, ale przede wszystkim pasjonatka gotowania. W "Czacie Czwórki" zdradziła kilka sekretów swojej kuchni i zdrowego stylu życia.
rozwiń zwiń