Współczesny ojciec. Mama do kwadratu?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 19:00
Dla jednych najważniejsza życiowa rola, dla innych ciągle jeszcze okazjonalny eksperyment. - Ci, którzy zajmują się dzieckiem z doskoku, zaczynają być jednak w mniejszości, bo coraz więcej ojców chętnie uczestniczy w wychowaniu potomstwa - przekonują goście Czwórki. 
Audio
  • Modele współczesnego ojcostwa - jakie są i co proponują? (Czat Czwórki/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: altanaka/Shutterstock.com

Czytaj także
smak gotowanie jedzenie kuchnia 1200 free.jpg
Eliza Mórawska: Mama nie wpuszczała mnie do kuchni

Dzisiejsi młodzi ojcowie wiedzą coraz więcej o swoich dzieciach oraz doceniają rolę relacji z nimi. Kim są oraz jak rozumieją swoją rolę w rodzinie? Na ten temat rozmawiamy z Michałem Capińskim, Aleksandrem Kiślem i Andrzejem Jabłonowskim.   

W audycji zastanawiamy się także, w jaki sposób wizja współczesnego ojcostwa została ukształtowana przez emancypantki, dlaczego dobry ojciec funkcjonuje poza strefą komfortu i o czym powinien pamiętać każdy mężczyzna, który zostanie ojcem? Zapraszamy do wysłuchania audycji.   

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Goście: Michał Capiński, Aleksander Kisil, Andrzej Jabłonowski  

Data emisji: 10.03.2017

Godzina emisji: 15.07

kul/jp

 

Czytaj także

Współczesny etos męskości. Jak go odkryć?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 11:30
W "Strefie Prywatnej" o kondycji współczesnych mężczyzn rozmawiamy z Jackiem Masłowskim, psychoterapeutą, coachem, filozofem, prezesem Fundacji Masculinum i współautorem książki "Czasem czuły, czasem barbarzyńca".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maraton edytowania. "Wikipedia też jest kobietą"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 11:45
Międzynarodowa akcja powstała, aby zwalczać nierówności ze względu na płeć w encyklopedycznych hasłach Wikipedii. W jej polskiej odsłonie "Dziewczyny w Wikipedii" studentki i doktorantki Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego 8 marca organizują akcję tworzenia i uzupełniania haseł dotyczących kobiet.
rozwiń zwiń