Polskie Radio
Section05
Wikipedia

Wikipedia Polska będzie bić Rekord Guinnessa w najdłuższym edytonie

Szeroko pojęte dziedzictwo Polski będzie motywem przewodnim stugodzinnego edytonu polskiej Wikipedii. 26 września, w dniu 22. urodzin polskojęzycznej Wikipedii, w Bibliotece przy ul. Koszykowej w Warszawie, spotkają się doświadczeni i początkujący edytorzy, by podjąć próbę pobicia Rekordu Guinnessa w najdłuższym edytonie.
Zobacz więcej na temat:  internet Wikipedia rekordy Rekord Guinnessa zawody Małgorzata Frydrych

Z kim Tusk spotkał się na Węgrzech? Rewolucyjna zmiana poglądów w opisie Jobbiku w Wikipedii

Kilka godzin po tym, jak szef PO spotkał się w Budapeszcie z liderem Jobbiku Peterem Jakabem, opis ugrupowania w internetowej encyklopedii uległ drastycznej zmianie - informuje portal tvp.info. Jak czytamy, zamiast "skrajnie prawicowej i eurosceptycznej" Jobbik stał się partią głoszącą "poglądy umiarkowane, konserwatywne, chadeckie oraz proeuropejskie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Wikipedia Rosja internet

Współzałożyciel Wikipedii: nie można jej ufać, jest niezwykle stronnicza, silny wpływ mediów lewicowych

- Wikipedii nie można ufać, jeśli chodzi o całościowy pogląd, gdyż jest wypełniana i monitorowana przez opłacanych autorów, którzy uczynili ją „niezwykle stronniczą" - możemy dowiedzieć się z oświadczenia współzałożyciela portalu, Larry'ego Sangera. Jak zaznaczył, Wikipedia "stała się celem zabiegów ze strony środowisk lewicowych".
Zobacz więcej na temat:  Wikipedia ŚWIAT