Superfoods - superbohaterowie wśród posiłków

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 18:25
Najmodniejszym jedzeniem promowanym w ogólnoświatowych mediach są tzw. "superfoods", które nie dość, że dobrze smakują, to zawierają najcenniejsze składniki i minerały pomagające utrzymać nas w dobrym zdrowiu. 
Audio
  • Co jest takiego "super" w superfoods? (Czat Czwórki)
Czy superfoods naprawdę są super?
Czy "superfoods" naprawdę są super?Foto: pixabay

Paulina Gąsiewska Naczelną zasadą naszej diety powinna być różnorodność - tylko wtedy możemy mieć pewność, że niczego w niej nie zabraknie, niczego nie będzie za dużo

- Jeszcze niedawno było tak, że zdrowe produkty nie kojarzyły się smacznie. "Superfoods" są dla mnie jak superbohaterowie, bo oto nadchodzi pomoc, żeby dostarczać swojemu organizmowi wszystko to, co najlepsze, a z drugiej strony mieć niesamowitą przyjemność z jedzenia - mówiła Daria Pawlewska, redaktorka naczelna magazynu kulturalno-kulinarnego "KUKBUK". 

Czy możemy zatem porzucić dotychczasową dietę i wprowadzić do swojego jadłospisu nowe produkty spożywcze? - Należy pamiętać, że badania nad "superfoods" trwają stosunkowo krótko. W tej chwili wskazują na to, że składniki zaliczane do "super jedzenia" mają pozytywny wpływ na nasz organizm. W przyszłości kolejne obserwacje mogą zweryfikować te wyniki - mówiła Magdalena Tomaszewska-Obolałek, badaczka Food Studies na SWPS.

Kto zyskuje najwięcej na żywieniowych modach? Czy ekologiczne jedzenie jest ekonomiczne? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Paulina Gąsiewska (dietetyk NCEŻ Centrum Żywności i Żywienia), Magdalena Tomaszewska-Obolałek (Food Studies SWPS)

Data emisji: 14.11.2017

Godzina emisji: 15.07

ac/mg

Czytaj także

Qmaj kaszę - miej uśmiechnięte jelita

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 16:22
Kasza - to zdrowy produkt zbożowy, który coraz częściej gości na naszych stołach. Śmiało można powiedzieć, że powraca do naszego menu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zdrowo to także smacznie. Liczy się balans

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 19:27
Taką dewizę w gotowaniu wyznaje Justyna Połeć, autorka kulinarnego bloga, ale przede wszystkim pasjonatka gotowania. W "Czacie Czwórki" zdradziła kilka sekretów swojej kuchni i zdrowego stylu życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Starcie ze smakiem: jedzenie może być patriotyczne?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 17:30
Ostatnio zwiększyło się zainteresowanie polskich konsumentów lokalnymi produktami spożywczymi. Jednocześnie w jadłospisie Polaków dominuje kuchnia włoska, francuska i japońska. A jaka jest nowoczesna kuchnia polska? I czym się przejawia kulinarny patriotyzm? 
rozwiń zwiń