Czy e-urzędy mają przyszłość w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 19:48
Z przygotowanego przez Komisję Europejską Indeksu Gospodarki Społeczeństwa Cyfrowego wynika, że Polska notowana jest na 23. miejscu pod względem cyfryzacji. Niekwestionowany lider - Estonia wyprzedza na tym polu większość krajów świata. 
Audio
  • Jak wygląda e-administracja w Polsce? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- Robimy wszystko, żeby w Polsce doszło do realnej, cyfrowej rewolucji. Nasza pozycja w rankingu światowej cyfryzacji jest coraz lepsza i nie powinniśmy mieć na tym polu żadnych kompleksów. Polacy są w czołówce wykorzystania nowoczesnej bankowości elektronicznej - przekonywał Karol Manys, rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji.

Doradca minister cyfryzacji dr Maciej Kawecki dodał, że Polacy nie powinni martwić się bezpieczeństwem swoich danych w sieci. - Staramy się przekonać Polaków, że e-administracja jest rozwiązaniem szybkim, sprawnym i bezpiecznym. To, że wykorzystujemy informacje na temat użytkownika w celu identyfikacji tożsamości w żaden sposób nie oznacza, że administracja publiczna staje się właścicielem i dysponentem tych danych - przekonywał.

Co jest przeszkodą w szybkim rozwoju cyfryzacji w Polsce? Czym jest "profil zaufany" i jak z niego korzystać? Jaka jest cena digitalizacji danych osobowych i usług? Goście Czwórki wyjaśniali jak wygląda oraz w jakim kierunku powinna się rozwijać polska e-administracja. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Piotr Liwszic (specjalista ds. ochrony danych, ODO 24), dr Maciej Kawecki (doradca minister cyfryzacji, program #RZECZoPRAWIE), Karol Manys (rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji)

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Data emisji: 4.12.2017

Godzina emisji: 15.07

ac/kd

 

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śmieciowa rewolucja. Co zmieni się w przepisach?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 17:08
Przeciętny Europejczyk produkuje ponad 500 kg odpadów rocznie, a Polacy wytwarzają średnio o 150 kg śmieci mniej. Niestety segregacji w naszym kraju podlega tylko ok 10 proc. odpadów. Dlatego od lipca w życie mają wejść nowe zasady ich segregacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bhutan. Najszczęśliwszy kraj na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 18:28
To mityczne królestwo wciśnięte między Indie, Tybet i Chiny. - Bhutan od lat promuje się jako kraj doskonały, harmonijny i szcześliwy - opowiada dziennikarka i podróżniczka Felicja Bilska.
rozwiń zwiń