X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Internetowe pułapki. Co akceptujemy w regulaminach?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 18:08
Bezpieczeństwo danych osobowych dotyczy nie tylko naszego nazwiska, daty urodzenia czy miejsca zamieszkania. To także przyzwyczajenia, codzienne zachowania czy tajemnice. Te ostatnie szczególnie interesują cyberprzestępców.
Audio
  • Zasady bezpieczeństwa w sieci - o czym należy pamiętać? (Czat Czwórki)
Ministerstwo Cyfryzacji radzi nie wchodzić w aktywne linki w mailach od nieznanych adresatów, bo nie paść ofiarą kradzieży danych osobowych.
Ministerstwo Cyfryzacji radzi nie wchodzić w aktywne linki w mailach od nieznanych adresatów, bo nie paść ofiarą kradzieży danych osobowych.Foto: SFIO CRACHO/Shutterstock.com

Regulaminów nikt nie czyta. Są napisane językiem prawniczym i mają po kilkanaście stron. Równie dobrze mogłyby się tam znajdować postanowienia, że właśnie sprzedajemy swoją duszę. I każdy by to zaakceptował. Marcin Zadrożny

Jak podkreślała Anna Miotk, socjolog internetu, wielu użytkownikow sieci nie ma świadomości, że nic w niej nie ginie, a wszelkie publikacje, które tam zamieszczamy, będą dostępne także dla osób niepowołanych. - Wszystko jest dla ludzi, jednak z dobrodziejstw XXI w. należy korzystać z rozwagą, a wielu użytkowników internetu nawet nie wie, jak dużo śladów tam pozostawia i jak mogą one zostać wykorzystane przeciwko nim - tłumaczył zaś Marcin Zadrożny, adwokat.

Co najczęściej zawierają regulaminy, które - często bezrefleksyjnie - akceptujemy, zakładając pocztę internetową? Jak powinny wyglądać ustawienia prywatności w serwisach społecznościowych, by były one skuteczne i na czym polegają nowe przepisy unijne, mające wejść od maja 2018, które dotyczyć będą naszego bezpieczeństwa? Czy warto zaklejać kamerki w laptopach i smartfonach? Jak wykorzystane mogą być nasze dane i inne informacje, które pozostawiamy w sieci? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

Informacje, które pozostawiamy w sieci, to nasza waluta. Jeśli serwisy są - teoretycznie - bezpłatne, to właśnie naszymi danymi rewanżujemy się ich właścicielom, a dane te potem służą m.in. do profilowania reklam, które będziemy musieli obejrzeć Anna Miotk

W programie także ze specjalistami w dziedzinie nowych technologii, Joanną Sosnowską i Maciejem Gajewskim, o tym, jak bronić się przed cyberprzestępczością, rozmawiał Michał Piwowarek.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Anna Miotk (socjolog internetu), Marcin Zadrożny (adwokat, Fundacja Wiedza to bezpieczeńswo)

Data emisji: 4.04.2018

Godzina emisji: 15.08

kd/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kościół w sieci. Czy internet jest alternatywą dla ambony?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 12:10
Internet wkracza w większość dziedzin naszego życia, dlatego instytucje coraz częściej zaczynają, właśnie dzięki tej formie komunikacji, szukać dróg dotarcia do mas. - Tę drogę obiera także polski Kościół - przekonują goście Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

(Nie)bezpieczny internet. Jak korzystać z sieci?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 14:52
7 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. W Czwórce sprawdzimy, jakie, poza oczywistymi szansami, niesie on niebezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualny świat. Jak bardzo pochłania młodych?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 19:00
Z badań przeprowadzonych przez Centrum Profilaktyki Społecznej wynika, że duża część nastolatków nie rozstaje się ze smartfonem przez całą dobę - 70 procent śpi z telefonem pod poduszką lub tuż obok niego. W szkole podstawowej smartfony ma ponad 62 procent uczniów, w szkole średniej - już 81 procent. Czy to nieodwracalny trend?
rozwiń zwiń